Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom

Świetlica jak nowa dzięki wolontariuszom Data publikacji: 21 września 20166 tys. zł kosztował remont świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii Szpitala Specjalistycznego Nr 2. Pieniądze na ten cel przekazała fundacja ING Dzieciom w ramach konkursu dla pracowników„Dobry pomysł”.

Konkurs polega na tym, że pracownicy placówki składają projekty działań pomocowych w szpitalach czy domach dziecka. Pomysłodawczynią działań w bytomskim szpitalu była Aneta Rastawiecka, liderka projektu. Był to niejako dowód wdzięczności za opiekę nad synem, który wcześniej przebywał w Szpitalu nr 2. Projekt zyskał najwyższą dotację od banku. Za tę kwotę odmalowano ściany i sufit, kupiono żaluzje, stoliki, szafki i lampy. Remont świetlicy przeprowadzili wolontariusze fundacji wraz z pracownikami szpitala. Zalazł się też darczyńca, który ufundował nową podłogę.

Mali pacjenci, którzy będą korzystali ze świetlicy będą spoglądać na bajkowe postaci na ścianach – artystycznym zdobieniem ścian zajęła się Natasza Remesz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Warto dodać, że atrakcyjnie zaaranżowana świetlica została również odpowiednio wyposażona. Dwa miesiące temu Fundacja Zaczytani przekazała szpitalowi kilkaset książek, które zasiliły Oddział Laryngologii Dzieci i Oddział Chirurgii Dzieci, a teraz również będzie można korzystać z nich w świetlicy Oddziału Klinicznego Pediatrii.

To już trzecia inwestycja w Szpitalu nr 2 zrealizowana dzięki Fundacji ING Dzieciom. Poprzednio wyremontowano salkę rehabilitacyjną i salę i salę Oddziału Klinicznego Pediatrii.

 


Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Szpital nr 2 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.