Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukcesy bytomskich sportowców

Sukcesy bytomskich sportowców Data publikacji: 27 listopada 2019Złote medale w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski, a także powołanie bytomskich hokeistek na III Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. To kolejne sukcesy bytomskich sportowców w ostatnim czasie.

Największy sukces odniosła Natalia Jęczek /uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego w Bytomiu/, która reprezentując Klub Sportowy Mistral wywalczyła aż 4 medale w Mistrzostwach Polski w Drezdenku podczas Otwartego Pucharu Polskiego Zrzeszenia Taekwon - do ITŁ - Dragon Cup.

Z kolei zawodniczka Bytomskiego Klubu Strzeleckiego LOK - Wioleta Zarzecka w Pucharze Polski w strzelectwie osób niepełnosprawnych zdobyła dwa złote medale w Pucharze Polski w Bydgoszczy. Do tego nasza zawodniczka dorzuciła kolejne medale podczas Pucharu Polski, który rozgrywany był w Olsztynie.

Sukcesem jest również powołanie dwóch bytomskich hokeistek do reprezentacji Polski na III Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, które odbędą się w szwajcarskiej Lozannie. Do kadry powołane zostały Alicja Sowa /uczennica V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im Kamili Skolimowskiej w Bytomiu/ oraz Alicja Mota /uczennica Szkoły Podstawowej  Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu/. Obie hokeistki na co dzień reprezentują KH Bytom. Reprezentacja Polski zagra w turnieju hokeja 3x3, co będzie nowością na młodzieżowej olimpiadzie.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Bytomski Klub Strzelecki LOK/Natalia Jęczek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.