Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukcesy bytomskich sportowców

Sukcesy bytomskich sportowców Data publikacji: 11 października 2018Zwycięstwo w VI Memoriale Kamili Skolimowskiej oraz medale w Wojewódzkiej Licealiadzie - Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej, a także Wojewódzkim Finale Ligi Młodzików. To sukcesy zawodniczek i zawodników Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego oraz MKS-u MOSM Bytom w ostatnich dniach.

W VI Memoriale Kamili Skolimowskiej wzięli udział uczniowie z Bytomia, Piekar Śląskich i Radzionkowa, którzy rywalizowali o zwycięstwo w kilku dyscyplinach sportowych – biegach na 60m, 200m, 300m, 400m, 600m, skoku w dal i rzucie piłką lekarską. W sumie wystąpiło na imprezie ponad 300 zawodników reprezentujących swoje szkoły. Najlepszą placówką oświatową okazała się Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu, która wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 54 z Bytomia oraz  Szkołę Podstawową nr 4 z Radzionkowa.

Z kolei podczas rozgrywanego w Rudzie Śląskiej finału Wojewódzkiej Licealiady - Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej uczennice Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Bytomia zajęły 1. miejsce, zaś uczniowie 3. miejsce. W imprezie wzięło udział 15 drużyn z województwa śląskiego, które rywalizowały w biegach krótko- i długodystansowych, skoku w dal i rzucie kulą. Również w Rudzie Śląskiej odbyła się kolejna sportowa impreza - Wojewódzki Finał Ligi Młodzików. Lekkoatletyczne zawody organizowane są w czterech rundach od maja do września, a zawodnicy MKS – MOSM Bytom  walczyli o zdobycie jak najlepszego miejsca w województwie. Za każdy wynik uzyskany na poszczególnych zawodach otrzymywali punkty wg. tabel lekkoatletycznych, a suma punktów uzyskanych przez wszystkich zawodników we wszystkich startach decydowała o zajętym miejscu. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, zajmując 1. miejsce w województwie śląskim wśród 30 klubów lekkoatletycznych. Sukces bytomian tym bardziej cieszy , gdyż od czterech lat jesteśmy niepokonani.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: ZSMS w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.