Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Wspaniałe sukcesy bytomskich judoków

Wspaniałe sukcesy bytomskich judoków Data publikacji: 8 września 2019Judocy Czarnych Bytom nie tylko w kraju, ale również poza granicami Polski udowadniają, że należą do ścisłej czołówki judo. W Pucharze Europy, który rozgrywany jest w Bratysławie nasi judocy już wywalczyli dwa medale - złoty i srebrny.

W sobotę, 7 września srebrny medal wywalczyła Ewa Konieczny, zaś dzisiaj /8 września/ złoty medal zdobył Paweł Drzymał. Dwa medale - złoty i srebrny są potwierdzeniem, że bytomskie judo stoi na najwyższym poziomie, a nasi reprezentanci należą do najlepszych w Europie.

W karierze seniorskiej Ewa Konieczny ma już na swoim koncie wiele medali mistrzostw Polski, ale również brązowy medal mistrzostw Europy w turnieju drużynowym w 2014 roku oraz wicemistrzostwo w turnieju drużynowy na Uniwersjadzie w 2013 roku. Z kolei Paweł Drzymał w swojej dotychczasowej karierze ma medale Mistrzostw Polski zarówno indywidualnie, jak również drużynowo.
 

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.