Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sukces bytomianina w motocrossie

Sukces bytomianina w motocrossie Data publikacji: 13 października 2020Tegoroczny sezon Seweryn Gazda, który jako 9-latek rozpoczął starty w zawodach motocyklowych, może uznać za bardzo udany. Podczas ostatniej rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie zajął 6. miejsce, co dało mu w klasyfikacji generalnej tytuł wicemistrza Polski. To wielki sukces bytomianina.

Mimo pandemii koronawirusa Seweryn Gazda, który na co dzień trenuje w AMK Gliwice, odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju, jak również poza granicami Polski. Między innymi zwyciężył w czeskim cyklu Meteorit Cup oraz zdobył Puchar Słowacji, jak również świetnie prezentował się w cyklu wyścigów w ramach Mistrzostw Polski w: Człuchowie, Więcborku, Gdańsku, Strykowie oraz Głogowie, gdzie rozgrywano ostatnią rundę mistrzostw. Tam Seweryn Gazda zaliczył upadek, jednak mimo kontuzji ręki zdołał ukończył zawody na 6. miejscu, co ostatecznie dało mu w klasyfikacji generalnej tytuł wicemistrza Polski w motocrossie.

Wicemistrzostwo Polski to jeden z największych sukcesów w karierze młodego bytomianina. Seweryn Gazda rozpoczął udział w zawodach kiedy miał 9 lat. Po trzech latach od startów miał już na swoim koncie zwycięstwa w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej, Pucharze Czech, a także medale w Pucharze Polski czy Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej.

Z kolei swoją przygodę na profesjonalnych zawodach motocyklowych Seweryn Gazda rozpoczął w marcu 2016 roku. Wyniki, jakie osiągnął Seweryn były od początku świetne. Już wówczas zajął 3. miejsce w Pucharze Polski SuperEnduro w klasie Młodzik. W kolejnych latach wywalczył między innymi: 3. miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrosie w klasie MX-65 /2017 rok/, zwyciężył w 2018 roku w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrosie w klasie MX-65 oraz zajął 2. miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej w Motocrosie w klasie MX-65. Odniósł także zwycięstwo w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrosie w klasie MX-85 oraz w Motocrossowym Pucharze Czech w klasie MX-85, zaś w Motocrossowym Pucharze Słowacji był drugi.

Warto dodać, że osiągnięte sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężkie treningi i godziny spędzone na torach motocyklowych, gdzie Seweryn Gazda szlifuje swój talent.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Fanpage Seweryn Gazda

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.