Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2020, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Wymienią się doświadczeniami oraz obawami związanymi z procesem odchodzenia od węgla, a także poszukają najlepszych rozwiązań, aby skutki transformacji dla gospodarek miast górniczych były jak najmniej odczuwalne. W czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Studenci - seniorzy zainaugurowali rok akademicki

Studenci - seniorzy zainaugurowali rok akademicki Data publikacji: 16 września 2020Trzynastu nowych studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odebrało dziś /16 września/ z rąk prezydenta Mariusza Wołosza indeksy, podczas uroczystej inauguracji  roku akademickiego BUTW.

 Wasza energia i pasja w zdobywaniu wiedzy i nowych kompetencji bywa dla młodszych zawstydzająca, ale przede wszystkim jest godna podziwu. Życzę Wam zdrowia, wielu ciekawych wykładów i niespożytej żądzy wiedzy, bo to napędza nasze życie – mówił prezydent Mariusz Wołosz.
 
Na wykłady Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczęszcza w sumie już 550 osób powyżej 50. roku życia, które udowadniają, że na naukę nigdy nie jest za późno. Zainteresowanie ofertą naszego uniwersytetu wciąż jest duże, choć trzeba przyznać, że epidemia koronawirusa miała wpływ na decyzję wielu naszych słuchaczy o zawieszeniu na jakiś czas uczestnictwa w zajęciach. Niemniej jesteśmy z nimi w stałym kontakcie i liczymy, że wrócą do nas  mówi Elżbieta Morgoń - Ochman, wicedyrektorka CKU ds. pozaszkolnych form kształcenia.

Choć ten uniwersytet różni się od innych uczelni wyższych przede wszystkim tym, że nie ma egzaminów i ocen. Seniorzy zobowiązują się do uczestnictwa w określonej liczbie zajęć. W tym roku akademickim do grona słuchaczy dołączyło 54 osoby.

W naszej ofercie znajdują się wykłady o szerokiej tematyce, począwszy od kultury i sztuki, kończąc na wykładach z dziedziny psychologii, które organizujemy w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Psychologii w Katowicach. Mamy też zaplanowany cykl wykładów otwartych dla wszystkich zainteresowanych – mówi Elżbieta Mogroń–Ochman.  

Warto wspomnieć, że prezentacje słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku angażują się w szereg imprez m. in. o charakterze kulturalnym. Ich prace często można oglądać na wystawach organizowanych w Bytomiu i sąsiednich miastach.

Trafiający do nas słuchacze są zaangażowani i pełni chęci do działania. Dzięki nim udaje nam się rozwijać naszą ofertę i kontynuować to, co rozpoczęła Ewa Tyburczyk, czyli angażować seniorów w wolontariat – Elżbieta Mogroń–Ochman. 

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.