Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Strażacy usunęli plamy ropy w Żabich Dołach

Strażacy usunęli plamy ropy w Żabich Dołach Data publikacji: 23 kwietnia 2019Około 200 metrów miała palma ropopochodnej substancji pływająca na powierzchni jednego ze stawów w Żabich Dołach. W świąteczny weekend plamę oleistej cieczy usuwały zastępy strażaków z Bytomia, Chorzowa i Gliwic.

Do zanieczyszczenia doszło na pograniczu Bytomia i Chorzowa. Był to dość rozległy wyciek ponieważ plama przy linii brzegowej sięgała około 200 metrów i była szeroka na 5 metrów. Na miejscu pojawiły się bytomskie i chorzowskie jednostki ratowniczo- gaśnicze, a także jednostka chemiczna z Gliwic. Strażakom udało się zebrać i zneutralizować szkodliwą substancję.

Żabie Doły to nasze przyrodnicze oczko w głowie, teren unikatowy w skali kraju, uwielbiany przez spacerowiczów. Pamiętajmy, że to obszar chroniony przez prawo, a każdy kto będzie działał na jego szkodę zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Liczę na szybkie znalezienie i ukaranie sprawcy - mówił prezydent Mariusz Wołosz, który przyjechał na miejsce zdarzenia.

Zabezpieczono dwa pojemniki, z których doszło do wycieku, a wezwani na miejsce pracownicy Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska pobrali próbki do badania. Sprawę przekazano policji, która rozpoczęła już dochodzenie w kierunku ustalenia sprawcy.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.