Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2020, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Kolejna ulica z Funduszu Dróg Samorządowych będzie przebudowana

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Świętej Elżbiety muszą spodziewać się utrudnień drogowych. W najbliższy poniedziałek, 24 lutego rozpoczyna się przebudowa tej ulicy, która będzie kosztować łącznie ponad 2,5 mln zł, z czego 1 mln 285 tys. zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

Wypełnij kwestionariusz ankiety dotyczący reklam w mieście - ruszają konsultacje społeczne


Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Stare pojazdy i moda. Parada Pojazdów Zabytkowych

Stare pojazdy i moda. Parada Pojazdów Zabytkowych Data publikacji: 9 września 2019Fiat 126 p Colo Cabrio 14 września będzie gwiazdą tegorocznej, 16. edycji Parady Pojazdów Zabytkowych. Co roku bierze w niej udział ponad 100 właścicieli aut z kraju i zagranicy. W najbliższą sobotę na bytomskim Rynku pojawią się samochody  pamiętające jeszcze czasy Ala Capone.

Marki pojazdów, które prezentują się na takich zlotach można wymieniać bardzo długo. To m. in.: Cadillac, Rolls Royse, Mercedes, Ford, BMW, Triumph, Syrena, Fiat (125p, 126p). Swoje okazy zaprezentują też właściciele zabytkowych motocykli i rowerów.

Tradycją bytomskiego zlotu jest prezentacja polskich marek. W tym roku będzie to Colo. Samochód ten był produkowany od 1997 roku. Powstał z myślą o młodym kierowcy posługującym się prawem jazdy kategorii B1 lub kartą motorowerową. Sprzedawany był w częściach do samodzielnego montażu lub jako gotowy produkt. Do jego wykonania zastosowano 14-calowe felgi aluminiowe, chromowaną końcówkę wydechu, sportową kierownicę, fotele kubełkowe, białe klosze przednich kierunkowskazów. Samochód można było doposażyć w brezentowy dach.  Od 2009 r. nie ma możliwości zakupu nowych pojazdów (opis modelu za Wikipedią).

Na paradę do Bytomia zapowiedzieli się właściciele starych pojazdów m.in. z Zabrza, Katowic, Siemianowic, Tarnowskich Gór, Opola, Krakowa czy Wrocławia. Impreza na Rynku rozpocznie się o 10.30 i potrwa do 13.30. Samochody powalczą o tytuł najładniejszego i nagrodę prezydenta Bytomia.

Będzie też akcent związany z modą. Uczennice IV klasy Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących, zdobywające tytuł technika przemysłu mody, zaprezentują stworzoną przez siebie kolekcję ubrań inspirowaną markami samochodów. Pokaz organizuje Bytomski Ośrodek Edukacji, gdzie uczniowie szkół zawodowych z Bytomia mają zajęcia praktyczne.

O 14.00 pojazdy wyruszą do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, gdzie odbędą się m.in. pokazy ratownictwa i sprzętu ratowników górniczych oraz konkurs o puchar prezesa CSRG.

plakat_PPZ.jpg

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.