Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 września 2019, Renata, Filipina, Eustachy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+: czas na aktualizację

Aż 148 nowych projektów trafi na listę uzupełniającą do Gminnego Programu Rewitalizacji w Bytomiu. To projekty obejmujące m.in.: remonty kamienic, zagospodarowanie przestrzeni publicznych, rozwój mieszkalnictwa socjalnego, renowację obiektów zabytkowych, a także działania nieinwestycyjne.

Nabór do Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji

Do 1 października potrwa nabór członków drugiej, trzyletniej kadencji Bytomskiego Komitetu Rewitalizacji. Pierwsza kadencja kończy się 19 listopada (po 2 latach od powołania).

Prawie 7 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic

Jeszcze w tym roku rozpoczną się modernizacje dróg w kilku dzielnicach Bytomia, na które gmina pozyskała środki zewnętrzne z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowane zostaną ulice: Mochnackiego, Reptowska, Wojciechowskiego, Musialika, Świętej Elżbiety oraz Szyby Rycerskie.

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Stare pojazdy i moda. Parada Pojazdów Zabytkowych

Stare pojazdy i moda. Parada Pojazdów Zabytkowych Data publikacji: 9 września 2019Fiat 126 p Colo Cabrio 14 września będzie gwiazdą tegorocznej, 16. edycji Parady Pojazdów Zabytkowych. Co roku bierze w niej udział ponad 100 właścicieli aut z kraju i zagranicy. W najbliższą sobotę na bytomskim Rynku pojawią się samochody  pamiętające jeszcze czasy Ala Capone.

Marki pojazdów, które prezentują się na takich zlotach można wymieniać bardzo długo. To m. in.: Cadillac, Rolls Royse, Mercedes, Ford, BMW, Triumph, Syrena, Fiat (125p, 126p). Swoje okazy zaprezentują też właściciele zabytkowych motocykli i rowerów.

Tradycją bytomskiego zlotu jest prezentacja polskich marek. W tym roku będzie to Colo. Samochód ten był produkowany od 1997 roku. Powstał z myślą o młodym kierowcy posługującym się prawem jazdy kategorii B1 lub kartą motorowerową. Sprzedawany był w częściach do samodzielnego montażu lub jako gotowy produkt. Do jego wykonania zastosowano 14-calowe felgi aluminiowe, chromowaną końcówkę wydechu, sportową kierownicę, fotele kubełkowe, białe klosze przednich kierunkowskazów. Samochód można było doposażyć w brezentowy dach.  Od 2009 r. nie ma możliwości zakupu nowych pojazdów (opis modelu za Wikipedią).

Na paradę do Bytomia zapowiedzieli się właściciele starych pojazdów m.in. z Zabrza, Katowic, Siemianowic, Tarnowskich Gór, Opola, Krakowa czy Wrocławia. Impreza na Rynku rozpocznie się o 10.30 i potrwa do 13.30. Samochody powalczą o tytuł najładniejszego i nagrodę prezydenta Bytomia.

Będzie też akcent związany z modą. Uczennice IV klasy Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących, zdobywające tytuł technika przemysłu mody, zaprezentują stworzoną przez siebie kolekcję ubrań inspirowaną markami samochodów. Pokaz organizuje Bytomski Ośrodek Edukacji, gdzie uczniowie szkół zawodowych z Bytomia mają zajęcia praktyczne.

O 14.00 pojazdy wyruszą do Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, gdzie odbędą się m.in. pokazy ratownictwa i sprzętu ratowników górniczych oraz konkurs o puchar prezesa CSRG.

plakat_PPZ.jpg

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.