Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 października 2019, Piotra, Michala, Ziemowita

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miasto będzie oddłużać spółkę Bytomski Sport Polonia Bytom

Zadłużona na ponad 3 mln zł spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzyma wsparcie gminy Bytom. 11 października Rada Miejska jednogłośnie podjęła uchwałę podwyższającą kapitał zakładowy spółki o kwotę 1,9 mln zł. Dodatkowe pieniądze mają m.in. pomóc zmniejszyć zadłużenie spółki.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Srebro dla bytomskich waterpolistów

Srebro dla bytomskich waterpolistów Data publikacji: 8 lipca 2019Kolejny sukces zanotowali piłkarze wodni WTS Polonia Bytom. Podczas rozgrywanej w Gorzowie Wielkopolskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi waterpoliści wywalczyli srebrny medal. W finale zawodnicy z Bytomia przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który był bezkonkurencyjny podczas turnieju.

Młodzi piłkarze wodni z Bytomia na imprezach mistrzowskich spisują się doskonale. Podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Już w pierwszym meczu w Gorzowie Wielkopolskim nasi piłkarze wodni pokonali ŁSTW Łódź 16:9, a w kolejnym spotkaniu Pałac Młodzieży Warszawa 5:3.

W trzecim meczu nasi waterpoliści zmierzyli się z Arkonią Szczecin, gromiąc zespół z Pomorza aż 13:3. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie zostali samodzielnymi liderami turnieju finałowego. Swoją formą Poloniści potwierdzili w meczu z gospodarzami, zwyciężając 14:3, co dało im prawo gry o złoty medal. W finale imprezy podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla musieli uznać jednak wyższość drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która sięgnęła po złoty krążek.

Mimo przegranej w finale, srebrny medal dla waterpolistów z Bytomia jest wielkim sukcesem. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U15, tym bardziej cieszy kolejny medal naszych młodych piłkarzy wodnych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: WTS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.