Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2019, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

15 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowej hali lodowiska!

Bytom pozyskał kolejne środki finansowe na inwestycje sportowe w mieście. Dzisiaj, 8 lipca podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia wiceminister sportu Jan Widera ogłosił, że nasze miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki 15 mln zł dofinansowania na budowę nowoczesnej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Srebro dla bytomskich waterpolistów

Srebro dla bytomskich waterpolistów Data publikacji: 8 lipca 2019Kolejny sukces zanotowali piłkarze wodni WTS Polonia Bytom. Podczas rozgrywanej w Gorzowie Wielkopolskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi waterpoliści wywalczyli srebrny medal. W finale zawodnicy z Bytomia przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który był bezkonkurencyjny podczas turnieju.

Młodzi piłkarze wodni z Bytomia na imprezach mistrzowskich spisują się doskonale. Podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Już w pierwszym meczu w Gorzowie Wielkopolskim nasi piłkarze wodni pokonali ŁSTW Łódź 16:9, a w kolejnym spotkaniu Pałac Młodzieży Warszawa 5:3.

W trzecim meczu nasi waterpoliści zmierzyli się z Arkonią Szczecin, gromiąc zespół z Pomorza aż 13:3. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie zostali samodzielnymi liderami turnieju finałowego. Swoją formą Poloniści potwierdzili w meczu z gospodarzami, zwyciężając 14:3, co dało im prawo gry o złoty medal. W finale imprezy podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla musieli uznać jednak wyższość drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która sięgnęła po złoty krążek.

Mimo przegranej w finale, srebrny medal dla waterpolistów z Bytomia jest wielkim sukcesem. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U15, tym bardziej cieszy kolejny medal naszych młodych piłkarzy wodnych.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: WTS Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.