Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Srebrny pociąg wraca w weekend na tory

Srebrny pociąg wraca w weekend na tory Data publikacji: 15 października 2020Dla miłośników kolei wąskotorowej to prawdziwa gratka. Już w najbliższą sobotę, 17 października wraca na tory Srebrny Pociąg, którym będzie można odbyć niezwykłą podróż jednym biletem, najpierw Kolejami Śląskim z Katowic do Bytomia, a następnie koleją wąskotorową z Bytomia do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Trasę z Katowic przez Bytom i Bytom - Karb do zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach /wpisanej na listę UNESCO/ i z powrotem będzie można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu – pierwszy odcinek pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Podczas przejazdu koleją wąskotorową będzie można nie tylko odwiedzić stację Bytom Karb Wąskotorowy, ale również Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.

Podczas jesiennej akcji posiadacz biletu na Srebrny Pociąg otrzyma również voucher na trasę w Sztolni Królowa Luiza. Bilety w cenie 65 zł /normalny/ oraz 55 zł /ulgowy/ można nabyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach, w serwisie internetowym Goout.net /przejazdy od 17 października do 7 listopada – Kup Bilet Tutaj/ - /przejazdy od 8 listopada do 6 grudnia - Kup Bilet Tutaj/, a także w dniu imprezy tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy /liczba biletów jest jednak ograniczona/.

Organizatorami oferty są Koleje Śląskie, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Przejazdy Srebrnym Pociągiem będą organizowane w soboty i niedziele od 17 października do 6 grudnia z wyłączeniem 1 listopada.


Więcej szczegółów oraz rozkład jazdy dostępny jest na stronie SGKW oraz w Regulaminie

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w pociągu może przebywać jedynie 60 osób. Przypominamy również o konieczności zasłanianiu ust i nosa, dlatego prosimy pasażerów o posiadanie przy sobie maseczek.
Plakat.jpg

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum: Mariusz Sendrowski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.