Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Srebrny pociąg wraca na tory

Srebrny pociąg wraca na tory Data publikacji: 4 października 2019Miłośnicy kolei wąskotorowej mają powody do zadowolenia. W najbliższą niedzielę, 6 października wraca na tory srebrny pociąg, którym będzie można odbyć niezwykłą podróż za jeden bilet: Kolejami Śląskimi z Katowic do Bytomia i koleją wąskotorową z Bytomia do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Trasę z Katowic przez Bytom do zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach /wpisanej na listę UNESCO/ i z powrotem będzie można przejechać na podstawie jednego, wspólnego biletu – pierwszy odcinek pociągiem Kolei Śląskich, a drugi pociągiem Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Po zakończeniu zwiedzania Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, wspólny bilet będzie upoważniał także do powrotu do Bytomia i Katowic.

Srebrny Pociąg będzie kursował w każdą niedzielę od 6 października do 8 grudnia. Bilet normalny kosztuje 55 zł, a ulgowy, przysługujący dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26 roku życia, 45 zł za okazaniem ważnej legitymacji.

Bilety można kupić w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu głównym w Katowicach, w serwisie internetowym Goout.net oraz w dniu imprezy tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy /liczba biletów jest jednak ograniczona/.

Organizatorami oferty są Koleje Śląskie, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Więcej szczegółów oraz rozkład jazdy dostępny jest TUTAJ

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Mariusz Sendrowski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.