Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
31 października 2020, Łukasza, Urbana, Augusta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Srebrny Pociąg powrócił na tory

Srebrny Pociąg powrócił na tory Data publikacji: 17 października 2020Już po raz 5. na trasę wyruszył „Srebrny Pociąg”. Dzięki niemu w okresie jesiennym mamy możliwość nie tylko przejechać się wąskotorówką, ale też zwiedzić parowozownie w Karbiu, Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. I od tego sezonu, dodatkowo otrzymamy bilet do Sztolni Królowa Luiza.

Mimo niesprzyjającej pogody pociąg zapełnił się dziś podróżnymi (z powodu obostrzeń sanitarnych ilość miejsc musiała zostać ograniczona do 60). Na wszystkich turystów od samego początku czekało mnóstwo atrakcji. Po kilku minutach jazdy z przystanku Bytom Wąskotorowy dotarli do zabytkowej parowozowni w Karbiu i wyruszyli na jej zwiedzanie. Poznali tajemnice wąskotorówki, zobaczyli miejsca gdzie remontowane i naprawiane są wagony i lokomotywy oraz poznali historię tej niezwykłej atrakcji. Następnie pociąg wyruszył w stronę Tarnowskich Gór.

Wąskotorówka, od lat jedna z najpopularniejszych, wakacyjnych atrakcji turystycznych w naszym regionie teraz dostępna jest też w okresie jesiennym. Wystarczy kupić jeden bilet, wsiąść do zabytkowego pociągu i wyruszyć w trasę, a po drodze zwiedzić Parowozownie w Karbiu i Zabytkową Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach, wraz ze skansenem maszyn parowych. Następnie już we własnym zakresie możemy się wybrać do znajdującej się w Zabrzu Sztolni Królowa Luiza. Atrakcje są tak zaplanowane, żeby zaciekawiły całe rodziny, a szczególnie dzieci.

Dzisiejszy kurs nie był jedynym zaplanowanym tej jesieni. Srebrny Pociąg będzie kursował w soboty i niedziele aż do 6 grudnia (z wyłączeniem 1 listopada). Bilet normalny kosztuje 65 zł, a ulgowy – 55 zł. Przysługuje dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26. roku życia. Dzieci do 4. roku życia mogą jechać za darmo. Bilety dostępne są tutaj.

„Srebrny Pociąg” został dofinansowany m.in. przez Gminę Bytom.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.