Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

BO Bytom: Głosuj online

Ruszyło głosowanie w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wejdź na: https://bo.bytom.pl/ i zdecyduj, które projekty zostaną zrealizowane.

Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Wymienią się doświadczeniami oraz obawami związanymi z procesem odchodzenia od węgla, a także poszukają najlepszych rozwiązań, aby skutki transformacji dla gospodarek miast górniczych były jak najmniej odczuwalne. W czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Kolejna drogowa inwestycja zakończona. Tym razem w Łagiewnikach

Rozbudowa kanalizacji deszczowej, budowa chodnika, a także roboty bitumiczne na ulicy Szyby Rycerskie. Zakończyła się kolejna inwestycja drogowa warta około 1,2 mln. Jej realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie prawie 550 tys. zł.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Spotkanie z wojewodą śląskim

Spotkanie z wojewodą śląskim Data publikacji: 13 lutego 2020Kończąca się budowa nowej strażnicy przy ul. Łużyckiej dla Straży Pożarnej w Bytomiu, walka z nielegalnymi odpadami, a także sprawy związane z modernizacją dróg w naszym mieście. To najważniejsze tematy, jakie omówione zostały podczas spotkania Waldemara Gawrona, zastępcy prezydenta Bytomia z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem.

Podczas spotkania z wojewodą śląskim poruszyliśmy bieżące sprawy naszego miasta dotyczące nowej strażnicy, ale także kontynuacji przebudowy najważniejszych dróg w mieście z Funduszu Dróg Samorządowych – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Wizyta w Urzędzie Wojewódzkim była także okazją do podziękowania wojewodzie za przekazanie pieniędzy na rozbiórkę budynku przy ul. Świętochłowickiej 8, który w grudniu 2019 roku został wyburzony – dodaje Waldemar Gawron.

Na spotkaniu zastępca prezydenta Waldemar Gawron i radny Radny Miejskiej w Bytomiu Maciej Bartków poruszyli również temat walki z nielegalnymi śmieciami i dotychczasowych działań, jakie podjęto w Bytomiu, aby zapobiec dalszemu zwożeniu odpadów do Bytomia.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.