Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zostań mistrzem segregacji

Zgodnie z zasadami segregacji odpadów komunalnych określonych w rozporządzeniu Ministra Środowiska z  29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów - odpady zbierane są w pięciu pojemnikach.

Spotkanie w sprawie sytuacji w Bobrku

Spotkanie w sprawie sytuacji w Bobrku Data publikacji: 30 lipca 2017Z 2 sierpnia na 31 lipca (poniedziałek) przeniesiono spotkanie prezydenta Damiana Bartyli z mieszkańcami Bobrka. Podczas spotkania omawiany będzie proceder nielegalnego składowania i przetwarzania odpadów w tej części miasta.

- Jesteśmy z mieszkańcami i pracujemy nad tym, by rozwiązać problem w Bobrku. Trzeba jednak podkreślić, że w takich sytuacjach niezbędny jest dialog dotyczący zmian w obowiązujących przepisach prawa. Dlatego też do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy władze województwa, posłów, senatorów i szefów instytucji odpowiedzialnych za ochronę środowiska – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Na spotkanie zaproszeni zostali m.in. posłowie: Wojciech Szarama, Borys Budka, Krystyna Szumilas, Jarosław Gonciarz, senator Andrzej Misiołek, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Marszałek Woj. Śląskiego Wojciech Saługa. Władze Bytomia liczą także na obecność Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Tadeusza Sadowskiego, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Andrzeja Pilota oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Bernarda Błaszczyka.

Podczas spotkania, które rozpocznie się o 16.00 w sali sesyjnej UM przy ul. Parkowej 2, mieszkańcy Bobrka będą mogli zaczerpnąć informacji na temat podejmowanych w ich sprawie działań oraz możliwości rozwiązania problemu na poziomie miasta, województwa i kraju.

Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek, spotkanie prezydenta z mieszkańcami Bobrka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.