Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wstrzymano użytkowanie obiektów po byłym zakładzie Jopek

PINB na wniosek prezydenta miasta wydał postanowienie o natychmiastowym wstrzymaniu użytkowania obiektów na terenie posesji przy ul. Łokietka 10, gdzie w październiku 2019 roku wybuchł pożar tekstyliów. Powodem wydania ww. postanowienia jest użytkowanie obiektu niezgodnie z przeznaczeniem i nielegalne składowanie odpadów.

Sportowcy w akcji segregacji

Sportowcy w akcji segregacji Data publikacji: 7 lutego 2020Od nowego roku zmieniły się w Bytomiu przepisy związane z gospodarowaniem odpadami. Nakładają one na mieszkańców obowiązek segregacji. By robić to prawidłowo, zachęcają bytomscy sportowcy, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję kampanii bilbordowej promującej segregację odpadów.
 
W ubiegłym roku na bilbordach pojawił się wizerunek kapitana Polonii Bytom, Marcina Lachowskiego, który używając futbolowej terminologii zachęcał do segregacji papieru.

Obecnie na miejskich nośnikach możemy zobaczyć Patrycję Sforę -  grającą w obronie zastępczynię kapitana żeńskiej drużyny KH Polonia Bytom. Grafika przedstawia zawodniczkę w pełnym osprzęcie biorącą zamach na szklaną butelkę. Przekaz jest czytelny, bo informuje, że miejscem, do którego powinny trafiać odpady ze szkła, jest zielony pojemnik.

Jest to już druga odsłona kampanii bilbordowej zachęcająca do prawidłowego segregowania odpadów komunalnych, którą miasto przygotowało we współpracy z wykonawcą umowy na odbiór odpadów komunalnych. W kolejnej edycji akcji, której fundamentem jest rozpoznawalność sportowców reprezentujących barwy bytomskich klubów, na bilbordach pojawią się koszykarze.


Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.