Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 lipca 2020, Jan, Wera, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowcy w akcji segregacji

Sportowcy w akcji segregacji Data publikacji: 27 listopada 2019Jak podają statystyki większość odpadów, które mogłyby być ponownie wykorzystane jako surowiec wtórny, trafia na wysypisko śmieci. Warto o tym pomyśleć i nie wyrzucać śmieci, jak leci. Zachęcają do tego bytomscy sportowcy, którzy zaangażowali się w kampanię promującą segregacje odpadów.

Wraz z wykonawcą umowy na odbiór odpadów komunalnych stworzyliśmy koncepcję kampanii promującej segregację odpadów. Skorzystaliśmy z rozpoznawalności sportowców reprezentujących barwy bytomskich klubów - mówi Małgorzata Węgiel - Wnuk, rzecznik prasowy UM.

Na dziesięciu miejskich bilbordach pojawił się wizerunek kapitana Polonii Bytom, Marcina Lachowskiego, który zachęca do segregacji odpadów. Piłkarz używając futbolowej terminologii – "posyła" papier do niebieskiego, informując tym samym, że papier i tekturę powinniśmy wrzucać do pojemnika koloru niebieskiego.

W kolejnych edycjach kampanii na bilbordach pojawią się bytomscy koszykarze, hokeiści oraz dżudocy.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.