Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Sport integruje

Sport integruje Data publikacji: 30 listopada 2018Uczniowie z Bytomia, Chorzowa i Gliwic wzięli udział w turnieju sportowym „Jesteśmy razem”, który zorganizowała Świetlica „Amaro Strychos” działająca w Szkole Podstawowej nr 16 w Bytomiu – Bobrku. Dla dzieci wczorajsza, 29 listopada impreza była nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale ma również na celu integracje uczniów szkoły ze swoimi romskimi kolegami.

Świetlica „Amaro Strychos” prowadzona jest przez Fundację Pamięci Księdza Prałata Pawła Krafczyka w Bytomiu - Bobrku i działa w Szkole Podstawowej nr 16 już od 2014 roku. Dzięki otrzymanym dotacjom i pomocy gminy Bytom Świetlica wspiera między innymi dzieci z rodzin romskich, zapewniając im ciekawe zajęcia pozalekcyjne. Dzieci i młodzież biorą udział w różnorodnych zajęciach. Nie tylko pogłębiają wiedzę o romskiej i polskiej literaturze, sztuce, kulturze, trenują także taniec, ćwiczą język pod opieką logopedy oraz wyjeżdżają na wycieczki.

Organizowany przez Świetlicę Amaro Strychos turniej sportowy to kolejna szansa dla dzieci polskich i romskich nie tylko na sprawdzenie swoich umiejętności i dobrą zabawę, ale również na wspólną integrację. Do zajęć zapraszane są nie tylko dzieci z Bytomia, ale również miast sąsiednich, które aktywnie uczestniczą w organizowanych przez Świetlicę przedsięwzięciach.

Czwartkowa impreza została sfinansowana z dotacji Wojewody Śląskiego w ramach realizacji rządowego programu „Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.