Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 września 2020, Justyna, Łucja, Cyprian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych.

25 września 2020

Bytomscy pingpongiści górą

Podczas dzisiejszego spotkania 3S Polonia Bytom pewnie pokonała rywala 3:0. Niestety dla zespołu z Zielonej Góry pechowo zakończyła się wizyta w naszym mieście. Bohaterem spotkania został Robert Floras, który wywalczył dwa zwycięstwa dla bytomian.

ZOBACZ WIĘCEJ

Niepokonaną Polonię czeka mecz na szczycie

W weekend w Bytomiu odbędą się mecze niebiesko-czerwonych i Szombierek Bytom. Polonia w świetnym stylu rozpoczęła rozgrywki ligowe.

24 września 2020

Polonia czeka na zawodnika z Tajwanu

Tenisiści stołowi 3S Polonia Bytom mają już za sobą cztery mecze ligowe. W piątek czeka ich kolejny, starcie z drużyną z Zielonej Góry, którą prowadzi legendarny Lucjan Błaszczyk. W Bytomiu czekają również na przylot znakomitego pingpongisty z Azji.

22 września 2020

Najpierw góry, później maraton

To był pracowity weekend dla Romana Badury. Niestrudzony kolarz z Bytomia ścigał się w mistrzostwach Polski.

21 września 2020

Złota drużyna karate

Zawodnicy Śląskiego Centrum Karate – Do Tsunami z Bytomia zdobyli aż 28 medali w mistrzostwach Polski.

Dobry start bytomskich tenisistów

Maja Pawelska świetnie wypadła w turnieju w Czechach, Martyn Pawelski i Jan Kopcik uplasowali się na podium w zawodach w Szczawnie.

Złote medale bytomskich biegaczy

W mistrzostwach Polski U18 w Radomiu Adrian Romberg i Alicja Wójcik wygrali swoje konkurencje. W Karpaczu najszybszy był Mateusz Kuchman.

Kolejny sukces dżudoków w Czechach

W weekend w Teplicach odbył się nieoficjalny Puchar Europy kadetów. Czarni Bytom zdobyli pięć medali.

19 września 2020

Zwycięstwo Polonii na wyjeździe

Po ostatnim remisie podczas Najstarszych Derbów Śląska przyszedł czas na komplet punktów. W meczu wyjazdowym bytomska drużyna pewnie pokonała Wartę Gorzów Wielkopolski.

Narodowy Dzień Sportu w Bytomiu

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja, która otwiera setki placówek sportowych w całym kraju. Na bytomian czekali GKS Czarni Bytom, Osir oraz Armada Golf Club. Były bezpłatne treningi, gry i zabawy oraz turnieje.

18 września 2020

Zgłoś kandydata do Muzy oraz Medalu Miasta Bytomia

Zapraszamy Państwa do składania kandydatur do tegorocznej nagrody "Medal Miasta Bytomia" oraz XXIV edycji nagrody Prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury "MUZA 2020".

Kolejne zwycięstwo młodej bytomianki

Niecałe dwa tygodnie temu biegaczka Kamila Augustiniok została mistrzynią Śląska młodziczek w biegu na 600m. W środę zawodniczka MKS-MOSM Bytom znowu była najlepsza.

17 września 2020

Worek medali dla bytomskich sportowców

Weekend był bardzo udany dla naszych karateków i narciarzy wodnych. W Lublinie rywalizowano w Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym, a w Augustowie w Mistrzostwach Polski w narciarstwie wodnym. Wyróżniono również bytomskie liceum.

15 września 2020

Srebrny medal Mateusza Kuchmana

Biegacz MKS-MOSM Bytom zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów w mistrzostwach Polski młodzików.

Kolejne dobre starty Romana Badury

Bezkonkurencyjny okazał się Roman Badura podczas najtrudniejszego wyścigu szosowego w Polsce – Kościelisko Tatra Road Race. Nasz kolarz pokonał dystans prawie 125 km w czasie 04:17:09. Kolejny dobry występ Badura zanotował w Jeleśni podczas MTB Maratonu, gdzie zajął 2. miejsce.