Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2020, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Spółdzielnie i zarządcy wspólnot o segregacji

Spółdzielnie i zarządcy wspólnot o segregacji Data publikacji: 11 lutego 2020Segregacja odpadów i jej kontrole w praktyce były tematem spotkania wiceprezydenta Michała Biedy z zarządcami budynków. Od nowego roku obowiązują nowe przepisy, które m.in. nakładają na samorządy obowiązek kontroli segregacji. 

Wiceprezydent uspokajał: będziemy to robić w sposób wyważony - zapewniał. W przypadku nieprawidłowości zaczniemy od upomnień i działań edukacyjnych. Niemniej kontrole są potrzebne, zwłaszcza jeśli chodzi o egzekwowanie opłat. Zdarza się, że lokatorzy zaniżają liczbę osób zamieszkujących daną nieruchomość, dlatego miasto będzie prowadziło większą kontrolę w tym zakresie.

Rozmawiano również o placykach gospodarczych. Nie wszędzie są one zamykane, jednak - jak wynika z praktyki - ich zamykanie ułatwia utrzymanie porządku. Poruszano również kwestię zastosowania w osiedlach nowych rozwiązań, praktykowanych w innych krajach (a także kilku miastach w Polsce), jakimi są półpodziemne pojemniki na odpady. Są one bardziej estetyczne i zajmują mniej miejsca.

Nowe przepisy dotyczące segregowania odpadów wzbudzają sporo emocji. Nie ma już możliwości wyboru, każdy ma obowiązek segregować odpady. Ewentualne problemy związane z egzekwowaniem przepisów i kontrolą segregacji będą z zarządcami budynków omawiane na bieżąco.

 


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.