Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 czerwca 2020, Leszek, Anatola, Tamara

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 30 maja kolejny etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni, jednak pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach, tramwajach. To tylko niektóre zmiany, jakie nas czekają od najbliższego weekendu

Zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim pozostają bez zmian

Nadal podstawową formą kontaktu z klientem magistratu będzie forma elektroniczna (e-puap, elektroniczna skrzynka podawcza, mail) oraz droga pocztowa. Sprawy wymagające przyjścia do urzędu będą załatwiane po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu. Terminy spotkań będą ustalane w poniedziałki od 8.00 do 17.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 14.30.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Spływają kolejne darowizny na rzecz miejskiego szpitala. Łącznie przekazano już ponad 150 tys. zł

Spływają kolejne darowizny na rzecz miejskiego szpitala. Łącznie przekazano już ponad 150 tys. zł Data publikacji: 15 kwietnia 2020



Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu Zdroju przekazała 100 tys. zł., 20 tys. zł firma Węglokoks. Hojnie wsparły Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu m.in. firmy Sponsor Plus, Kazar, Fundacja Misjonarzy Klaretynów „Zostaw Ślad”, Novo Nordisk. Łącznie miejski szpital otrzymał już ponad 150 tys. zł.

Na konto bytomskiego szpitala wpływają również środki pieniężne od osób prywatnych, które wpłaciły już ponad 20 tys. zł. Z kolei Getin Bank przekazał na rzecz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu 300 ochronnych przyłbic.

Warto podkreślić, że zebrane pieniądze w pierwszej kolejności są wykorzystywane na zakup środków ochronnych dla personelu. Szpital Specjalistyczny nr 1 nadal prosi o wsparcie.

Przypominamy, że każdy z mieszkańców Bytomia czy sympatyków Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu może wesprzeć szpital darowizną. Można ją przekazać na konto szpitala:
ING o/Bytom 58 1050 1230 1000 0023 5039 0619

z dopiskiem „Darowizna na cele oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu”.
Jeżeli ktoś chce przekazać darowiznę na inny oddział, powinien to zaznaczyć, wskazując wprost nazwę oddziału w tytule przelewu.

Dziękujemy za każdą złotówkę!

Galeria zdjęć:



Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.