Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2019, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Poznaj atrakcje turystyczne Państwa Środka

Poznaj atrakcje turystyczne Państwa Środka Data publikacji: 6 maja 2018Podróże do Chin od wielu lat są na rynku turystycznym bardzo popularnym trendem. Państwo Środka to olbrzymi i zróżnicowany pod wieloma względami region geograficzny. O jego walorach kulturalnych, językowych oraz atrakcjach turystycznych opowie 12 maja dr Antoni Winiarski.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Sobota z pasją” do Biura Promocji Bytomia /Rynek 7/. Tym razem o kolebce cywilizacji opowie nam znany podróżnik Antoni Winiarski, który zaprezentuje nam ciekawostki związane z tym wielkim i najludniejszym państwem na świecie. Dowiemy się między innymi, że w Chinach jest aż 50 obiektów z listy Unesco, poznamy historię muru chińskiego, Zakazane Miasto, Smoczą Bramę, Muzeum Terakotowej Armii oraz Wielki Kanał.

Wytrawny podróżnik opowie nam również o chińskich parkach i ogrodach, świątyniach i kościołach. Dowiemy się, czym jest chińska opera, jak Chińczycy parzą herbatę, w jaki sposób powstają jedwabne tkaniny oraz co się wydarzyło na placu Niebiańskiego Spokoju.

Zapraszamy w sobotę, 12 maja do Biura Promocji Bytomia o 11.00.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Antoni Winiarski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.