Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Służby miejskie reagują na każde zgłoszenie dotyczące nielegalnych odpadów

Służby miejskie reagują na każde zgłoszenie dotyczące nielegalnych odpadów Data publikacji: 19 kwietnia 2019Walka ze zwożeniem odpadów do naszego miasta cały czas trwa. W tej walce nasze służby są coraz bardziej skuteczne. Reagują natychmiast na zgłoszenia dotyczące składowania nielegalnych odpadów lub możliwość ich przywozu do Bytomia – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

W środę, 17 kwietnia Straż Miejska w Bytomiu otrzymała anonimowe zgłoszenie o możliwości nielegalnego przywozu odpadów do naszego miasta w rejonie Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego. Na miejsce natychmiast udali się strażnicy miejscy, służby miejskie oraz przedstawiciele Eko Patrolu, którzy odkryli pozostawione tam śmieci /prawdopodobnie po nielegalnym składowisku odpadów/ oraz utwardzony nasyp prowadzący w głąb znajdującej się w tym rejonie hałdy. Stwierdzono również wyraźne ślady ciężkiego sprzętu, który musiał tam pracować.

Warto dodać, że po przyjeździe na miejsce służb miejskich okazało się, że we wskazanym rejonie wystąpił pożar, do którego natychmiast wezwano bytomskich strażaków.

Podejmujemy wszystkie możliwe działania, aby zapobiegać zwożeniu do naszego miasta kolejnych ton śmieci. W przypadku zaś kiedy służby miejskie wykryją nielegalne składowiska odpadów, dążymy do ustalenia, kto jest właścicielem działki na której się znajdują, aby jak najszybciej zostały usunięte – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

O interwencji i kontroli, jaką przeprowadzono 17 kwietnia w rejonie Alei Jana Nowa Jeziorańskiego powiadomiono Policję, której przekazano sprawę do wyjaśnienia.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.