Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
03 kwietnia 2020, Renata, Jakub, Ryszard

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Osobno, ale razem

Jak sobie radzimy podczas kwarantanny? Jak się odnajdujemy w naszym nowym rytmie dnia? I wreszcie jak się wspieramy w tym trudnym czasie? Wyślij nam swoje zdjęcie i podziel się doświadczeniami, biorąc udział w akcji „Osobno, ale razem”.

Kolejne ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki czy bulwary będą zamknięte. Oprócz tego zmienione zostają zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

Zewsząd płynie pomoc dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Samochody transportowe, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, budowa dwóch śluz na terenie oddziału zakaźnego, respiratory, a także środki finansowe na zakup płynów i sprzętu do dezynfekcji. Zewsząd płynie pomoc dla miejskiego szpitala w Bytomiu.

Komunikat dla klientów Wydziału Komunikacji

Zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub drogą elektroniczną (platforma ePUAP i elektroniczna skrzynka podawcza systemu pojazd i kierowca). Zobacz linki – TUTAJ

Uwaga! Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Najważniejsze informacje, jak należy postępować w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Wszystko co musicie wiedzieć znajdziecie TUTAJ

Od 16 marca Urząd Miejski zamknięty. Obsługa przez telefon i internet

Od poniedziałku, 16 marca /do odwołania/ Urząd Miejski w Bytomiu, podległe mu jednostki organizacyjne oraz spółki miejskie zostaną zamknięte. Klienci będą mogli skorzystać z usług tylko w nadzwyczajnych sytuacjach po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub mailowym.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Skrzyżowanie Zabrzańska - Frycza-Modrzewskiego do przebudowy. Zmodernizowane zostanie również torowisko

Skrzyżowanie Zabrzańska - Frycza-Modrzewskiego do przebudowy. Zmodernizowane zostanie również torowisko Data publikacji: 24 marca 2020Kierowców i pasażerów komunikacji tramwajowej czekają wkrótce spore zmiany. Tramwaje Śląskie wspólnie z gminą Bytom ogłosiły przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego przy ul. Frycza-Modrzewskiego oraz przebudowę skrzyżowania ul. Frycza Modrzewskiego z ul. Zabrzańską.

Modernizacja torowiska tramwajowego, a także prace drogowe na skrzyżowaniu ul. Frycza-Modrzewskiego i Zabrzańskiej to jedna z najważniejszych inwestycji, jaka ma się rozpocząć w tym roku – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. Poprawi ona nie tylko komfort jazdy kierowców, ale również pasażerów komunikacji tramwajowej, którzy codziennie korzystają z linii nr 9, łączącej Bytom z Rudą Śląską i Chorzowem – dodaje prezydent Wołosz.

Przedmiotem zamówienia jest m.in. przebudowa torowiska tramwajowego wzdłuż ulicy Frycza-Modrzewskiego. Torowisko zostanie przebudowane razem z siecią trakcyjną od skrzyżowania ul. Zabrzańskiej i Frycza-Modrzewskiego do ul. Młyn Szombierski na długości około 1300 metrów. Warto podkreślić, że na odcinku od ul. Zabrzańskiej do Skweru Larischa zaprojektowano dwutorowe torowisko, co oznacza, że będzie one wydłużone – w stosunku do obecnego stanu – o ponad 200 metrów. Na pozostałym odcinku torowisko pozostanie jednotorowe.

Z kolei jeśli chodzi o rozbudowę skrzyżowania ul. Frycza-Modrzewskiego i Zabrzańskiej obejmuje ona przebudowę ul. Frycza-Modrzewskiego - skrzyżowania ul. Zabrzańskiej z ul. Frycza-Modrzewskiego do ulicy ks. Włodarskiego. W ramach zaplanowanych prac wykonana zostanie również między innymi: przebudowa zatoki autobusowej, peronu tramwajowego, przebudowa i budowa chodników, zjazdów, ciągu pieszo-rowerowego z kostki betonowej oraz wybudowana zostanie droga rowerowa, a także przebudowane zostanie oświetlenie uliczne i nowa sygnalizacji świetlna. Prace obejmą również zieleńce, drzewa, krzewy oraz przebudowę odwodnienia układu drogowego.

Przebudowa skrzyżowania ulicy Frycza-Modrzewskiego z ul. Zabrzańską wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa i komfort jazdy kierowców, którzy kierują się z Bytomia w stronę Zabrza i Rudy Śląskiej – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Wykonawcy mogą składać oferty w postępowaniu przetargowym do 24 kwietnia. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 17 miesięcy na realizację wszystkich prac.

Przebudowa infrastruktury tramwajowej wzdłuż ul. Frycza Modrzewskiego w Bytomiu – zadanie 8.4 w ramach realizacji Projektu pn.: „Zintegrowany Projekt modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko - Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru
tramwajowego – etap II” współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.