Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

SKO podtrzymało decyzję wydaną przez miasto

SKO podtrzymało decyzję wydaną przez miasto Data publikacji: 12 lipca 2019Wydana 8 lutego przez zastępcę prezydenta Bytomia Waldemara Gawrona decyzja cofająca zezwolenie firmie zajmującej się zbieraniem odpadów przy ul. Łokietka została podtrzymana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Katowicach.

To bardzo ważna informacja dla nas. Służby miejskie kontrolują i sprawdzają wszystkie wydane dotychczas zezwolenia. Jeśli gdzieś zachodziły nieprawidłowości natychmiast reagowaliśmy cofając zezwolenia, tak jak to miało miejsce w przypadku firmy przy ul. Łokietka – mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. Przedsiębiorca odwołał się od naszej decyzji, ale Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało nasze racje i podtrzymało stanowisko miasta w tej sprawie – dodaje Waldemar Gawron.

Przypomnijmy, że firma przy ul. Łokietka na granicy Stroszka i Suchej Góry zajmowała się zbieraniem odpadów. 8 lutego br. decyzją zastępcy prezydenta Bytomia Waldemara Gawrona zakładowi cofnięto zezwolenie. Ten odwołał się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach nie zgadzając się z decyzją miasta. SKO podtrzymało jednak 11 lipca stanowisko prezydenta miasta, wydając w tej sprawie orzeczenie na naszą korzyść.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.