Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Seweryn Gazda nie zwalnia tempa

Seweryn Gazda nie zwalnia tempa Data publikacji: 8 listopada 2019Pierwszy sezon w motocyklowych zawodach rozpoczął kiedy miał 9 lat, odnosząc pierwsze sukcesy. Po trzech latach od startów Seweryn Gazda ma na swoim koncie zwycięstwa w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej, Pucharze Czech, a także medale w Pucharze Polski czy Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej. W przyszłym roku planuje swoich sił już w Europie Zachodniej.

Swoją przygodę na profesjonalnych zawodach motocyklowych Seweryn Gazda rozpoczął w marcu 2016 roku. Wyniki, jakie osiągnął Seweryn były od początku świetne. Już wówczas zajął 3. miejsce w Pucharze Polski SuperEnduro w klasie Młodzik. W kolejnych latach wywalczył między innymi: 3. miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrosie w klasie MX-65 /2017 rok/, zwyciężył w 2018 roku w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrosie w klasie MX-65 oraz zajął 2. miejsce w  Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej w Motocrosie w klasie MX-65. Z kolei w tym roku już odniósł zwycięstwo w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrosie w klasie MX-85 oraz w Motocrossowym Pucharze Czech w klasie MX-85, zaś w Motocrossowym Pucharze Słowacji był drugi.

Warto dodać, że osiągnięte sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężkie treningi i godziny spędzone na torach motocyklowych, gdzie Seweryn Gazda szlifuje swój talent. W 2020 roku nasz młody mistrz planuje kolejne starty zarówno w Motocrossowych Mistrzostwach Polski oraz w zawodach pucharowych w Europie Zachodniej.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum Seweryn Gazda

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.