Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Seniorzy świętowali w Parku Miejskim

Seniorzy świętowali w Parku Miejskim Data publikacji: 9 września 2018Wykłady, warsztaty oraz występy artystyczne były głównymi punktami w programie IV Bytomskiej Senioriady. Wybrano również Seniora Roku 2017, którym została Hildegarda Ewa Tyburczyk z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nagrodę wręczył Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Impreza, która trwała od piątku w Parku Kachla była połączeniem IV Bytomskiej Senioriady oraz XIV Dni Bytomskich Organizacji Pozarządowych. Na scenie zaprezentowali się między innymi Orkiestra Dęta Państwowych Szkół Budownictwa, chór Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bytomiu „Wspomnień czar”, chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wrzosy Jesieni” oraz Dziecięco Młodzieżowy Zespół Artystyczny Piccolo.

Seniorzy wzięli udział w warsztatach tanecznych zorganizowanych przez Śląską Szkołę Tańca oraz w zajęciach zumby. „Czarni Bytom” zaprezentowali pokaz judo, a Bytomski Klub Sportowy Capoeira Camangula pokaz sztuk walki. Była też profilaktyka zdrowia. Można było zbadać między innymi ciśnienie krwi czy poziom cukru. Na zakończenie pierwszego dnia uroczystości organizatorzy przygotowali zabawę taneczną, gdzie królowały hity lat 60-tych.

Wybrany został Senior Roku 2017. Nominowane to tego tytułu były 4 osoby: Barbara Gumuła z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bytomiu, Joanna Nikodemowicz z Klubu Emerytów, Absolwentów i Sympatyków „Energetyk-Elektronik” w Bytomiu, Marian Świderski z Krajowego Zrzeszenia Emerytów i Rencistów w Bytomiu oraz Hildegarda Ewa Tyburczyk z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytomiu. To właśnie ta ostatnia została nagrodzona. Otrzymanie tego tytułu to dla mnie zaszczyt. Docenienie pracy jaką wykonuję jest dla mnie bodźcem do dalszego działania – powiedziała laureatka.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.