Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 lutego 2019, Romana, Izabela, Damian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ścigali się w Parku Kachla

Ścigali się w Parku Kachla Data publikacji: 8 września 2018Dla prawdziwych sportowców pogoda to sprawa drugorzędna. Przykładem tej zasady byli dzisiejsi /8 września/ uczestnicy Wyścigów Rowerowych organizowanych w ramach miejskiego programu na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów 2018.

Podczas tegorocznych rywalizacji zawodnicy podzieleni byli na 5 kategorii wiekowych oraz płeć, począwszy od rocznika 2009 i młodszych, aż do 1998 (kategorii open). Każdy zawodnik otrzymał upominek, a wśród wszystkich rywalizujących rozlosowane były nagrody specjalne, między innymi rower rekreacyjny.

Oprócz wyścigów uczestnicy mogli skorzystać z symulatora zderzeń przekazanego na imprezę przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Był też pokaz sprzętu policyjnego.

Wyścigi organizowane będą w ramach wojewódzkiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To profilaktyczny cykl działań, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa między innymi pieszych i rowerzystów.

Zobacz wyniki


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Arkadiusz Janocha

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.