Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 marca 2019, Boguslaw, Katarzyna, Oktawian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Są unijne pieniądze na szkolenia!

Są unijne pieniądze na szkolenia! Data publikacji: 17 sierpnia 2017Nawet 100 tysięcy złotych na szkolenia kadry mogą otrzymać małe i średnie przedsiębiorstwa z terenów rewitalizowanych. O dofinansowanie mogą ubiegać się 134 firmy z Subregionu Centralnego.

 

Zakres szkoleń jest bardzo szeroki. Przedsiębiorcy mogą wybierać z kilkunastu kategorii, takich jak: administracja, ekologia, finanse, informatyka, języki obce, logistyka, marketing, medycyna czy uroda. Mają być one dostosowane do potrzeb firmy. (Baza Usług Rozwojowych dostępna tutaj).

Głównym celem projektu jest wzmocnienie konkurencyjności o zdolności adaptacyjnych przedsiębiorstw sektora MŚP z terenów rewitalizowanych, poprzez dostarczenie usług rozwojowych doradczych i szkoleniowych zgodnie z ich potrzebami oraz wsparcie rozwoju kwalifikacji pracowników zgodnie z potrzebami pracodawców. Łącznie ze szkoleń może skorzystać 707 osób, w tym 273 osoby o niskich kwalifikacjach i 94 osoby powyżej 50 lat. Szkolenia przewidziane są także dla prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek.

Projekt realizowany jest przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju w partnerstwie z Okręgową Izbą Przemysłowo-Handlową w Tychach oraz Miastem Jaworzno.

Przypomnijmy, w skład Związku Subregionu Centralnego wchodzi 81 jednostek samorządu terytorialnego Województwa Śląskiego. W jego obrębie znajduje się 14 miast na prawach powiatu (Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze) oraz 8 powiatów ziemskich (będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, lubliniecki, mikołowski, pszczyński, tarnogórski, zawierciański) i zlokalizowane na ich terenie gminy.

Więcej o projekcie przeczytasz tutaj

EFS kolor poziom.jpg


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.