Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

S-Sport wystawia spółce Bytomski Sport rachunek na prawie 7,5 mln zł za "zdewastowanie" stadionu Polonii Bytom

S-Sport wystawia spółce Bytomski Sport rachunek na prawie 7,5 mln zł za "zdewastowanie" stadionu Polonii Bytom Data publikacji: 11 stycznia 2019Firma wykonawcza S-Sport wypowiedziała umowę na realizację prac i wezwała do zapłaty spółkę Bytomski Sport, mimo, że zakres przeprowadzonych prac nie został należycie udokumentowany. W mojej ocenie zachodzi podejrzenie wyłudzenia nienależnych środków, a działalność poprzednich zarządów nosi znamiona działalności na szkodę spółki, a tym samym miasta i mieszkańców - ocenia Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od samego początku współpraca z generalnym wykonawcą modernizacji stadionu Polonii Bytom przebiegała w sposób nie mający nic wspólnego z poprawnym realizowaniem inwestycji. Pierwsze sygnały o kłopotach zaczęły pojawiać się już w trakcie modernizacji boiska treningowego, a świadczyły o tym zgłoszenia podwykonawców, mówiące o braku płatności ze strony Spółki S-Sport. Podobnie było przy modernizacji stadionu, przy której S-Sport nie zgłaszał spółce Bytomski Sport pracujących dla niej podwykonawców.

Jak zaznacza Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport, wyłoniona w przetargu firma nie była również w stanie dotrzymać zagwarantowanych umową terminów. Co więcej, do dnia dzisiejszego nie zostały przedstawione wymagane umową polisy ubezpieczeniowe.

Kolejnym problemem, któremu nie sprostał generalny wykonawca modernizacji stadionu Polonii Bytom, było opóźnienie w przedstawieniu wstępnego projektu budowlanego, które wyniosło aż 188 dni – zaznacza Sławomir Kamiński. Jak wynika z dokumentów, przekazywana przez wykonawcę dokumentacja była wadliwa, a projektu budowlanego do tej pory w spółce nikt nie widział.

Mimo opisywanych kłopotów, poprzedni zarząd Bytomskiego Sportu nie zdecydował się na wypowiedzenie umowy. Zamiast tego 29 października ubiegłego roku podpisał aneks do umowy, którym wydłużył tzw. terminy pośrednie – czym de facto pozbawił się możliwości naliczenia kar umownych wykonawcy. Zasadność tych działań jest teraz przedmiotem kontroli w Spółce, a po opublikowaniu jej wyników chcemy zawiadomić organy ścigania w zakresie działania na szkodę spółki - kończy Kamiński.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.