Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Ruszyły zapisy na IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego

Ruszyły zapisy na IV Bieg Przełajowy im. st. sierż. Marka Sienickiego Data publikacji: 4 kwietnia 20189 maja już po raz czwarty odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. W ubiegłym roku do zawodów zgłosiło się ponad 260 biegaczy, którzy wzięli udział w Mistrzostwach, aby uczcić pamięć kolegi, który zginął na służbie w 1992 roku.

Rocznica  tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu, przypada 2 maja. 26 lat temu, w 1992 roku Marek Sienicki zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku, w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Kolejny rok pamięć bytomskiego policjanta będziemy czcić szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Zawody odbędą się 9 maja w Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpocznie się o godz. 11.30, a w zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy cywilni. Dla osób nie związanych ze służbami mundurowymi przewidziano kategorię OPEN. Limit obowiązujący to 250 uczestników ze służb mundurowych oraz 50 w kategorii OPEN.

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosi około 9 km i będzie prowadzić drogami gruntowymi, w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zapisy do biegu prowadzone są na stronie www.zmierzymyczas.pl

Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal, a zwycięzcy zawodów otrzymają pamiątkowe puchary i dyplomy.

Artystyczną oprawę imprezy zapewni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Więcej na temat IV Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego na stronie bytomskiej Policji

Zobacz regulamin zawodów
Plakat1.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: KMP w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.