Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Zdecyduj, kto zagra na Dniach Bytomia

Ruszyły już przygotowania do tegorocznej odsłony Dni Bytomia. Kogo zobaczymy na plenerowej scenie, będzie zależało także od Was. Wystarczy oddać swój głos na wybranych artystów w internetowym plebiscycie.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Ruszył Festiwal Muzyki Narodów

Ruszył Festiwal Muzyki Narodów Data publikacji: 3 lipca 2017Austriackie melodie rozpoczęły tegoroczną, trzecią już edycję, Festiwalu Muzyki Narodów. Na deskach amfiteatru w Parku Miejskim bytomianie usłyszeli kwartet Altra Volta.

Na scenie Festiwalu Muzyki Narodów wystąpili: skrzypce - Jacek Dzwonowski, altówka - Aleksandra Marko-Lech, wiolonczela - Michał Lech, skrzypce - Leszek Sojka , fortepian – Mirella Malorny. Założony w 1998 roku przez studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Kwartet występował m.in. na scenach Europy oraz Azji. Koncert poprowadził i zabawiał zebranych pod sceną melomanów, jak zawsze niezastąpiony Juliusz Ursyn-Niemcewicz - pomysłodawca i organizator letnich koncertów w Parku Miejskim.

Był to pierwszy z dziesięciu koncertów zaplanowanych w tym roku w ramach festiwalu. Harmonogram kolejnych wydarzeń prezentujemy poniżej:

• 9 lipca – Węgry Altra Volta Kwartet

• 16 lipca – Grecja Zespół Zorba oraz gwiazda koncertu Karina Skrzeszewska – sopran.

• 23 lipca – Polska Wystąpią: Michał Kryworuczko – fortepian, Janek Górski, Cezary Biesiadecki - bas oraz Juliusz Ursyn-Niemcewicz – tenor. Najpiękniejsza muzyka Fryderyka Chopina.

• 30 lipca – Francja Wystąpią: kwartet Czortet skrzypce - Laura Bukowska, skrzypce - Agnieszka Sawicka, altówka - Weronika Skowrońska, wiolonczela - Monika Hartmann oraz gwiazda koncertu Ewa Majcherczyk – sopran.

• 6 sierpnia – Rosja Najpiękniejsze romanse i ballady w wykonaniu Aleksandra Maceradi.

• 13 sierpnia – Niemcy Kwartet Altra Volta oraz goście.

• 20 sierpnia – Latino Amerykana Wystąpi zespół Format Gabriel oraz gwiazda koncertu Aleksandra Stokłosa – sopran. Najsłynniejsze przeboje musicalowe oraz standardy muzyki amerykańskiej.

• 27 sierpnia – Włochy Kwartet Altra Volta - uroczyste zakończenie III edycji festiwalu. Najpiękniejsze arie z oper włoskich oraz pieśni neapolitańskie.

Wszystkie koncerty zaczynają się o godzinie 16.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim im. Franciszka Kachla. Wstęp wolny.

Galeria zdjęć:Autor:

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.