Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 lutego 2020, Bogumil, Aleksandra, Miroslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Sportowa inwestycja na kortach Górnika Bytom za ponad 1 mln zł

Budowa trzech kortów ziemnych, wymiana ogrodzeń, piłkochwytów, a także oświetlenia na lampy ledowe to kolejne zaplanowane inwestycje, które już niebawem rozpoczną się na kortach Górnika Bytom przy Tarnogórskiej. Inwestycja będzie kosztować ponad 1 mln zł, z czego 300 tys. zł. to dofinansowanie z gminy Bytom.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rugby na Wózkach w Bytomiu

Rugby na Wózkach w Bytomiu Data publikacji: 29 września 2015Rugby na wózkach, to jedna z najbardziej dynamicznych dyscyplin paraolimpijskich dla osób niepełnosprawnych. W najbliższy weekend /3-4 października/ w Hali na Skarpie w Bytomiu zobaczymy najlepsze polskie drużyny. Powalczą w finale Pucharu Polskiej Ligi Rugby na Wózkach.
 
W turnieju udział weźmie osiem najlepszych w kraju drużyn z: Wielkopolski, Mazowsza, Małopolski, Śląska oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Rozgrywki rozpoczną się w sobotę, 3 października od spotkań play-off /godz. 10.00/, w których kluby będą walczyć o jak najwyższe miejsce, uprawniające do gry w niedzielnym finale.

Gry finałowe zaplanowano na niedzielę, 4 października. Rozpoczną się o 8.30, zaś mecz o tytuł Mistrza Polskiej Ligi Rugby na Wózkach o 12.10.
 
Wszystkie kluby biorące udział w imprezie zostały wyłonione podczas turniejów ligowych rozgrywanych przez cały sezon. Finał w Bytomiu ma nie tylko wyłonić najlepszy zespół w Polsce, ale jest także podsumowaniem tegorocznego sezonu. Dla którego z ośmiu zespołów będzie on udany, przekonamy się już w najbliższą sobotę, 3 października.
 
Rugby na wózkach to mieszanka kilku dyscyplin sportowych, w tym między innymi: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. Ta dyscyplina sportowa narodziła się, jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego. Od  2000 roku jest oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski rugby na wózkach dotarło w 1997 roku. Od 2001 roku organizowane są u nas rozgrywki ligowe, prowadzone przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji i wspierane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
 
Warto podkreślić, że obiekty sportowe w Bytomiu często służą sportowcom niepełnosprawnym. Hala na Skarpie gościła już nie tylko zawodników rugby na wózkach, ale także tutaj organizowane były Mistrzostwa Polski w halowej piłce nożnej niesłyszących.  Ponadto otwartość miasta na współpracę z przedstawicielami różnych dyscyplin sportowych osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych sprawia, że do Bytomia regularnie zjeżdżają drużyny z całego województwa, aby trenować i rozgrywać swoje zawody – powiedział Adam Stromidło, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, w Bytomiu.

Wstęp wolny!

15_vi_plakat.jpg


Autor: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.