Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 marca 2019, Gabriel, Marek, Gabor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej Data publikacji: 10 kwietnia 2018Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Przebudowa stadionu miejskiego im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2 będzie kosztować budżet miasta 39,6 mln złotych, a wykonawcą tej inwestycji jest katowicka spółka S-sport, która 6 kwietnia podpisała umowę na jej realizację. Podczas konferencji prasowej w Biurze Promocji Bytomia Krzysztof Bochnia, prezes spółki Bytomski Sport odpowiedzialnej za modernizację stadionu oraz Adam Kaczyński, dyrektor zarządzający spółki S-sport podkreślali, że przebudowa stadionu, która planowo ma zostać zakończona w 2020 roku to nie tylko ogromne przedsięwzięcie budowlane, ale inwestycja, która z pewnością będzie służyć wszystkim mieszkańcom miasta.
 
Zakończenie procedury przetargowej i podpisanie 6 kwietnia umowy z firmą S-sport to dopiero jeden z etapów związanych z modernizacją stadionu miejskiego – mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Bochnia, prezes Bytomskiego Sportu. Teraz wykonawca ma osiem miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego, po przyjęciu którego będzie można rozpocząć prace budowlane – dodał Krzysztof Bochnia.

Przy modernizacji stadionu im. Edwarda Szymkowiaka wykorzystana zostanie dotychczasowa infrastruktura, jak: podgrzewana murawa, jej odwodnienie, a także oświetlenie. Na nowym stadionie zasiądzie około 8 500 kibiców, a obiekt spełni wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu będzie na nim można rozgrywać mecze ekstraklasy. Czas potrzebny na realizację inwestycji podzielony został na dwie fazy – prace projektowe oraz roboty budowlane. Na realizację całej inwestycji wykonawca ma 26 miesięcy, w tym osiem miesięcy na przygotowanie projektu budowlanego. Z kolei w czerwcu, po zakończeniu rozgrywek piłkarskich w IV lidze, rozpoczną się już prace rozbiórkowe na stadionie miejskim.

Przypomnijmy, że rozpoczęcie inwestycji przy Olimpijskiej nie byłoby możliwe bez determinacji prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, który od wielu lat podejmował kroki by wreszcie rozpocząć tak potrzebną dla bytomskiego środowiska sportowego inwestycję. Inwestycję, która przez kolejne lata będzie służyła sportowcom zawodowym, młodzieży i dzieciom.

Nowoczesny obiekt piłkarski w naszym mieście jest potrzebny. Od samego początku, kiedy zostałem prezydentem Bytomia dążyłem do budowy infrastruktury sportowej. W mieście powstają boiska piłkarskie oraz wielofunkcyjne obiekty dla dzieci i młodzieży, zaś teraz udało nam się sfinalizować kluczową dla miasta inwestycję, jaką jest modernizacja stadionu przy Olimpijskiej
– mówił podczas konferencji Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Chciałem również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego zakończenia całej procedury przetargowej. Swoje podziękowanie kieruję również do zebranych w Biurze Promocji radnych Rady Miejskiej, którzy od początku wspierali mnie w walce o modernizację stadionu
- dodał prezydent Bartyla.

Przebudowa stadionu miejskiego z pewnością będzie służyła również celowi związanemu z powrotem Polonii Bytom do najwyżej klasy rozgrywkowej.

Stadion zostanie tak zmodernizowany, aby spełniał wymogi rozgrywek na szczeblu centralnym. To ważne, bowiem w przypadku awansu do wyższej klasy rozrywkowej klub ma zapewnioną bazę sportową na najwyższym poziomie
– mówił podczas spotkania Adam Kaczyński, dyrektor zarządzający spółki S-sport.

Warto dodać, że drużyna Polonii Bytom rundę wiosenną IV ligi dokończy na stadionie przy Olimpijskiej, jednak mecze ligowe w sezonie 2018/2019 Niebiesko - Czerwoni będą rozgrywać prawdopododnie na innym stadionie. Bierzemy pod uwagę dwie opcje. Pierwsza to przeniesienie spotkań ligowych na stadion GKS Rozbark przy ul. Chorzowskiej, zaś druga to - mimo prowadzonych robót budowlanych - dalsza gra przy Olimpijskiej - mówił podczas konferencji Tomasz Kupijaj, dyrektor sportowy Polonii Bytom.

Przypomnijmy, że grający obecnie w IV lidze Niebiesko – Czerwoni są liderem II grupy i z pewnością będą walczyć o awans do III ligi.

Chcemy przywrócić należne miejsce Polonii na piłkarskiej mapie Polski, jednak, aby się to udało niezbędna jest nowoczesna infrastruktura sportowa, która teraz dzięki staraniom wielu osób wreszcie powstanie. Mam nadzieję, że za klika lat w naszym mieście będziemy ponownie gościli najlepsze zespoły w Polsce – dodał na zakończenie prezydent Damian Bartyla.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.