Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lutego 2019, Zbigniew, Julian, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozpoczyna się kolejny etap remontu wiaduktu na DK 94

Rozpoczyna się kolejny etap remontu wiaduktu na DK 94 Data publikacji: 4 grudnia 2018Zakres prac remontowych na wiadukcie drogowym na DK 94 /ul. Wrocławska/ został rozszerzony. Rozpoczęły się już dodatkowe prace związane z wymianą dylatacji i nawierzchni przy dylatacjach. Prace na wiadukcie realizowane są na zlecenie Węglokoksu Kraj Sp. z o.o. i mają związek z występującymi w tym rejonie szkodami górniczymi.

Wszystkie koszty związane z remontem wiaduktu drogowego, który łączy centrum miasta z Karbiem i Miechowicami pokrywa spółka Węglokoks Kraj. Zgodnie z porozumieniem, jakie zawarł Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu oraz Węglokoksu Kraj Sp. z o.o., spółka miała dokonać naprawy uszkodzonych dylatacji /szczelina celowo utworzona w konstrukcji mostu, dzięki której przenoszone są przewidywane obciążenia, odkształcenia i przesunięcia/. Prace dla pierwszego etapu robót na najbardziej uszkodzonych dylatacjach powodujących groźbę zamknięcia całkowitego wiaduktu dla ruchu zakończyły się w listopadzie. Obecnie na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu z Węglokoksem Kraj rozpoczęły się prace związane z wymianą kolejnych dylatacji mających również wpływ na ruch drogowy na obiekcie lecz nie zagrażające zamknięciem obiektu.  Ich wymiana będzie miała wpływ na wzmocnienie i stabilność  konstrukcji wiaduktu drogowego oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym, który stanowi integralną część drogi krajowej nr 94.

W związku z tym na ul. Wrocławskiej nadal utrzymane zostanie zawężenie jezdni oraz ograniczenie prędkości. Prace związane z wymianą kolejnych dylatacji powinny planowano zakończyć się w maju 2019 roku.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.radio90.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.