Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 czerwca 2020, Kira, Bonifacy, Waleria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rozpoczął się montaż dźwigarów, które będą wspierać dach lodowiska

Rozpoczął się montaż dźwigarów, które będą wspierać dach lodowiska Data publikacji: 6 listopada 2019Pierwszy komplet /4 sztuki/ dźwigarów z drewna klejonego, które będą wspierać dach nowej hali lodowiska jest już montowany na filarach. Wszystkie dźwigary mają zostać zamontowane do połowy grudnia br.

Tempo prac przy ul. Pułaskiego, gdzie budowana jest nowa hala lodowiska jest imponujące. Pod koniec października wykonawca postawił już wszystkie 24 filary, na których opierać się będzie główna konstrukcja dachu lodowiska. Z kolei dzisiaj, 6 listopada rozpoczął się montaż dźwigarów z drewna klejonego, które będą wspierać dach.

Przypomnijmy, że główna konstrukcja nośna bytomskiego lodowiska będzie wykonana w technologii żelbetowej. Dach ma być wsparty na dźwigarach z drewna klejonego, a elewacja zostanie wykonana z płyt warstwowych. Istniejący budynek szatniowo-administracyjny zostanie nie tylko zmodernizowany, ale przede wszystkim wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Warto dodać, że w czerwcu br. podpisana została umowa realizacji inwestycji, a niespełna miesiąc później rozpoczęto rozbiórkę starej hali. Dzisiaj po „Stodole” nie ma już śladu, a wykonawca – konsorcjum firm Meritum Grupa Budowlana i PPiU "Concret" – po uzyskaniu pozwolenia na budowę 19 września, przystąpił do prac budowlanych.

Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię.

Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Nowa hala lodowiska, która będzie kosztować około 40 mln (z czego 15 mln zł to środki pozyskane przez miasto w ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki) będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów w naszym regionie. Planowany termin ukończenia inwestycji to koniec września 2021 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom - Arkadiusz Janocha/Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.