Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
04 czerwca 2020, Helga, Karol, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozmowy z mieszkańcami ul. Katowickiej

Rozmowy z mieszkańcami ul. Katowickiej Data publikacji: 8 lutego 2019Jesteśmy tutaj po to, aby wysłuchać Państwa uwag i wspólnie rozwiązywać problemy. Zdaję sobie sprawę z uciążliwości tej inwestycji, jednak jej wykonanie jest koniecznością – mówił podczas wczorajszego (7 lutego) spotkania z mieszkańcami ul. Katowickiej prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Czwartkowe spotkanie w Szkole Podstawowej nr 3 z mieszkańcami ul. Katowickiej odbyło się z inicjatywy prezydenta Mariusza Wołosza. Jego tematem były przedłużające się prace modernizacyjne i wynikające z nich uciążliwości, wśród których mieszkańcy głównie wymieniali problemy z odbiorem odpadów, a także brak dostatecznej ilości przejść dla pieszych, które umożliwiłyby swobodne poruszanie się nie tylko po ul. Katowickiej, ale również sąsiadujących z nią ulicach. Na pytania mieszkańców oprócz prezydenta Wołosza odpowiadali również jego zastępcy – Michał Bieda i Waldemar Gawron, pracownicy Urzędu Miejskiego i jednostek miejskich odpowiedzialni za sprawy komunalne oraz transport lokalny, a także przedstawiciele spółki Tramwaje Śląskie SA, realizującej remont ul. Katowickiej.
 
Bardzo cieszę się, że tak licznie Państwo przybyli na dzisiejsze spotkanie. Wszystkie uwagi, jakie Państwo przekazali są dla nas bardzo cenne i będziemy starać się je rozwiązywać na bieżąco wspólnie z Tramwajami Śląskimi, wykonawcą i również firmą odpowiedzialną za wywóz śmieci – podkreślił podczas czwartkowego spotkania prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Cały czas monitorujemy prowadzone prace i jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami spółki Tramwaje Śląskie, która odpowiedzialna jest za przebudowę ul. Katowickiej. Z informacji, jakie uzyskaliśmy podczas ostatniej rady budowy termin zapewnienia przejezdności ul. Katowickiej planowany jest na połowę kwietnia
– mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Podczas spotkania omówiono także propozycję przejściowego rozwiązania dotyczącego odbioru śmieci przez PZOM Strach (ustawienie tymczasowych, oznakowanych kontenerów na śmieci o pojemności ok. 7 m3 przy skrzyżowaniu ul. Katowickiej z ul. Korfantego /2 kontenery/ praz ul. Katowickiej z ul. Zamenhofa /również 2 kontenery/).
 
Obecnie ze względu na prowadzone roboty na ul. Katowickiej przetaczanie znajdujących się na podwórkach pojemników na odpady jest utrudnione. Dlatego firma zajmująca się odbiorem odpadów zaproponowała tymczasowe rozwiązanie – mówił Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia. O tym, kiedy rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone, poinformujemy mieszkańców z odpowiednim wyprzedzeniem – podkreślił Gawron.
 
 Podczas czwartkowego spotkania mieszkańcy poruszyli także sprawę budowy dodatkowych przejść dla pieszych, które ułatwiłyby poruszanie się po ul. Katowickiej. Ich powstanie uzależnione jest od trwających prac remontowych. Na pewno zwrócimy się do spółki Tramwaje Śląskie, aby rozważyły wprowadzenie dodatkach kładek dla pieszych – powiedział prezydent Mariusz Wołosz.
 
Przebudowa torowiska tramwajowego obejmuje 800-metrowy odcinek od pl. Sikorskiego do ul. Siemianowickiej. Jednotorowa linia tramwajowa zostanie zastąpiona linią dwutorową, zaś szyny nie będą biec po wydzielonym pasie – tramwaje pojadą razem z samochodami środkiem ulicy. Takie rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie czasu podróży – wyeliminowana zostanie konieczność tzw. mijanki. Na ul. Katowickiej znajdzie się też przestrzeń na miejsca parkingowe. Warto również dodać, że trakcja elektryczna nie będzie już montowana do ścian budynków tylko zostanie przesunięta na słupy trakcyjne, z kolei prace drogowe obejmą modernizację jezdni, miejsc postojowych, oświetlenia ulicznego oraz zieleni.
 
Do tej pory w ramach zrealizowanych robót wymieniono sieć wodno-kanalizacyjną, rozebrano  stary układ torowo-drogowy, wykonano podbudowę pod torowisko tramwajowe na odcinkach od ul. Rostka do Korfantego i ul. Matejki do Chorzowskiej, drenaż /odwodnienie/ na odcinku od ul. Korfantego do Matejki, a także wykonano fundamenty pod 13 słupów, na których oparta będzie sieć trakcji tramwajowej oraz zabudowano 5 słupów trakcyjno-oświetleniowych.

Galeria zdjęć:Autor: Biuro Prasowe UM w Bytomiu
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot .Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.