Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 lutego 2020, Marta, Malgorzata, Piotr

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Rozmawiali o współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska

Rozmawiali o współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska Data publikacji: 10 lutego 2020Walka z nielegalnymi odpadami, a także sprawy związane z poprawą środowiska były głównymi tematami rozmowy zastępcy prezydenta Bytomia Waldemara Gawrona i Macieja Bartkowa, radnego Rady Miejskiej z  Maciejem Thorzem, dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Współpracujemy i rozmawiamy z wieloma instytucjami administracji publicznej. Spotkania te mają  na celu omówienie bieżących spraw, a także rozszerzenie współpracy między innymi w walce z nielegalnymi odpadami 
- mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Waldemar Gawron spotkał się z przedstawicielem Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, inspektorem Aleksandrem Zarabskim. Efektem spotkania było podjęcie decyzji o wprowadzeniu systematycznych kontroli ciężarówek z odpadami na terenie Bytomia. Mają w nich uczestniczyć oprócz przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego również bytomscy policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.