Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 września 2020, Dora, Gerard, Teodor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Wymienią się doświadczeniami oraz obawami związanymi z procesem odchodzenia od węgla, a także poszukają najlepszych rozwiązań, aby skutki transformacji dla gospodarek miast górniczych były jak najmniej odczuwalne. W czwartek, 24 września w Bytomiu odbędzie się III Forum Burmistrzów na Rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Bytomski Rynek znów się zazielenił

Nowe nasadzenia drzew, krzewów i roślin w modułowych donicach oraz nowe pergole i ławki. Zakończyły się prace związane z odnową zieleni na płycie bytomskiego Rynku. Wszystkie prace kosztowały około 230 tys. zł.

Wstrzymano użytkowanie obiektów po byłym zakładzie Jopek

PINB na wniosek prezydenta miasta wydał postanowienie o natychmiastowym wstrzymaniu użytkowania obiektów na terenie posesji przy ul. Łokietka 10, gdzie w październiku 2019 roku wybuchł pożar tekstyliów. Powodem wydania ww. postanowienia jest użytkowanie obiektu niezgodnie z przeznaczeniem i nielegalne składowanie odpadów.

Bytom gotowy do Sprzątania świata

Kilkaset worków, ponad kilka tysięcy rękawiczek i 10 kontenerów, z których każdy pomieści 7 metrów sześciennych odpadów. Bytom przygotowuje się do międzynarodowej akcji Sprzątania Świata 2020.

Powszechny Spis Rolny

Od 1 września do 30 listopada w całym kraju prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny. Jego wyniki są źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Udział w spisie jest obowiązkowy.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Rozmawiali o współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska

Rozmawiali o współpracy z Departamentem Ochrony Środowiska Data publikacji: 10 lutego 2020Walka z nielegalnymi odpadami, a także sprawy związane z poprawą środowiska były głównymi tematami rozmowy zastępcy prezydenta Bytomia Waldemara Gawrona i Macieja Bartkowa, radnego Rady Miejskiej z  Maciejem Thorzem, dyrektorem Departamentu Ochrony Środowiska Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Współpracujemy i rozmawiamy z wieloma instytucjami administracji publicznej. Spotkania te mają  na celu omówienie bieżących spraw, a także rozszerzenie współpracy między innymi w walce z nielegalnymi odpadami 
- mówi Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Waldemar Gawron spotkał się z przedstawicielem Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, inspektorem Aleksandrem Zarabskim. Efektem spotkania było podjęcie decyzji o wprowadzeniu systematycznych kontroli ciężarówek z odpadami na terenie Bytomia. Mają w nich uczestniczyć oprócz przedstawicieli Inspekcji Transportu Drogowego również bytomscy policjanci, strażnicy miejscy oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.