Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 sierpinia 2020, Oswald, Emil, Maria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Rozmawiali o promocji, szkoleniu oraz organizacji Mistrzostw Świata U-18 w Bytomiu

Rozmawiali o promocji, szkoleniu oraz organizacji Mistrzostw Świata U-18 w Bytomiu Data publikacji: 5 stycznia 2020W stolicy Białorusi – Mińsku odbyła się XVI edycja świątecznego turnieju amatorów. W imprezie wzięło 12 amatorskich drużyn, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Finlandii czy zespół IIHF. Podczas spotkania rozmawiano także o bieżących sprawach, wśród których była organizacja Mistrzostw Świata U-18  na powstającym nowym lodowisku w Bytomiu.

Poświęcamy wiele uwagi promocji hokeja jako miasto, pretendujące do organizacji MŚ juniorów U-18 w 2021 roku. Dobre tempo budowy lodowiska pozwala realnie myśleć o organizacji w naszym mieście tak prestiżowej imprezy. W trakcie forum rozmawialiśmy o tym z władzami IIHF
–   powiedział członek zarządu PZHL, a jednocześnie wiceprezydent Bytomia Adam Fras, którego wypowiedź przytacza Polski Związek Hokeja na Lodzie.

Warto dodać, że w drużynie pod szyldem IIHF, której gwiazdą był Aleksiej Żytnik - mistrz olimpijski z Albertville w 1992 roku, zawodnik klubów NHL, gdzie rozegrał ponad tysiąc meczów – znaleźli się także prezes PZHL Mirosław Minkina, wiceprezes Robert Walczak i Adam Fras.

Turniej świąteczny w stolicy Białorusi jest okazją do międzynarodowego forum hokejowego, z udziałem m.in. szefa IIHF Rene Fasela i przedstawicieli wielu federacji. Po raz drugi z rzędu uczestniczyła w imprezie polska delegacja, która wspólnie z przedstawicielami innych federacji hokeja na lodzie rozmawia na najważniejsze tematy związane z rozwojem europejskiego i światowego hokeja.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum - Polski Związek Hokeja na Lodzie

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.