Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 sierpinia 2019, Maria, Sandra, Ireneusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

ZBM i TBS łączą siły. Co to oznacza dla mieszkańców?

Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, usprawnienie administracji, a co za tym idzie zmniejszenie jej kosztów, a także oszczędności związane z racjonalizacją kosztów obsługi prawnej, finansowej i zarządzania nieruchomościami. To tylko niektóre korzyści wynikające z połączenia ZBM-u i TBS-u w jedną spółkę.

Bytom uśmiecha się do Ciebie

Bytomskie koszulki  i torby zdobił już m.in. zabytkowy tramwaj, bytomski lew i smok. Teraz czas na odrobinę ekstrawagancji i zupełnie nowy look. W Biurze Promocji Bytomia są już do kupienia nowe wzory gadżetów promocyjnych.

BO Bytom! BO - mamy 4 mln zł.

Rusza Bytomski Budżet Obywatelski. Po kilku latach przerwy mieszkańcy ponownie będą mogli zdecydować na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy. Na ten cel zagwarantowano aż 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa od 15 lipca do 10 września.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozmawiali o budżecie obywatelskim

Rozmawiali o budżecie obywatelskim Data publikacji: 13 sierpnia 2019Nowy park wodny, remont Brandki, a może nowe miejsca parkingowe w okolicy szpitala? Podczas wczorajszego /12 sierpnia/ spotkania dotyczącego budżetu obywatelskiego mieszkańcy podzielili się swoimi koncepcjami.

W pierwszej części spotkania przybliżone zostały nowe założenia budżetu obywatelskiego oraz kryteria składanych projektów. Obecny na spotkaniu wiceprezydent Michał Bieda podkreślał, że początek głosowania na poszczególne projekty zbiegnie się w czasie z ogłoszonymi na 13 października wyborami parlamentarnymi. O tym na co ostatecznie  przeznaczone zostanie 4 mln zł. w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydują mieszkańcy.

Projekty, które nie wygrają w tym roku, nie trafią do niszczarki. Z powodzeniem będzie można złożyć je w następnej edycji, gdyż budżet obywatelski będzie już stałym elementem konsultacyjnym
- mówił radny Paweł Winiarski, który wpólnie z radnym Grzegorzem Nowakiem poprowadził  spotkanie.
 
Podczas spotkania mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę organizowania takich spotkań, możliwości skonsultowania projektów z merytorycznymi jednostkami, a w dalszej kolejności także na dopracowanie systemu związanego z głosowaniem oraz udostępnianiem wersji elektronicznych projektów złożonych do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, tak aby głosujący mógł zapoznać się z opisem projektu. 
 
Przypomnijmy, że w nowym rozdaniu nie ma rejonizacji i podziału projektów na dzielnice. Co ważne, umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.
 
Nabór wniosków potrwa do 10 września.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.