Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 stycznia 2020, Tatiana, Pawel, Milosz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wydział Teatru Tańca AST nie zniknie z Bytomia. Rekrutacja wznowiona!

Senat Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – po dokonanych zmianach personalnych oraz rozpoczęciu zmian programowych na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu – podjął uchwałę o wznowieniu rekrutacji na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu.

Rewitalizacja Bytomia trwa: umowa na renowację budynku MDK nr 1 podpisana

Zabytkowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury odzyska dawny blask. 21 stycznia zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda podpisał umowę na renowację kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

Spotkaj się z prezydentem i porozmawiaj o mieście

Znane są kolejne terminy spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami. Bytomianie mogą porozmawiać o sprawach dotyczących miasta, zgłosić uwagi, poprosić o pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.

Bytom uśmiecha się do Ciebie z nowych gadżetów!

Kubki, czarne, płócienne torby na zakupy i nowe magnesy na lodówkę można kupić w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7).

Nie stój w kolejce. Zapłać przez internet

Aby uniknąć stania w kolejkach, klienci Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu mogą opłaty komunikacyjne regulować również przez internet. Opłaty można wnosić na rachunek bankowy: Urząd Miejski w Bytomiu, Getin Noble Bank S.A. Oddział Bytom - 83 1560 1049 0000 9030 0005 1440.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rozmawiali o budżecie obywatelskim

Rozmawiali o budżecie obywatelskim Data publikacji: 13 sierpnia 2019Nowy park wodny, remont Brandki, a może nowe miejsca parkingowe w okolicy szpitala? Podczas wczorajszego /12 sierpnia/ spotkania dotyczącego budżetu obywatelskiego mieszkańcy podzielili się swoimi koncepcjami.

W pierwszej części spotkania przybliżone zostały nowe założenia budżetu obywatelskiego oraz kryteria składanych projektów. Obecny na spotkaniu wiceprezydent Michał Bieda podkreślał, że początek głosowania na poszczególne projekty zbiegnie się w czasie z ogłoszonymi na 13 października wyborami parlamentarnymi. O tym na co ostatecznie  przeznaczone zostanie 4 mln zł. w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zdecydują mieszkańcy.

Projekty, które nie wygrają w tym roku, nie trafią do niszczarki. Z powodzeniem będzie można złożyć je w następnej edycji, gdyż budżet obywatelski będzie już stałym elementem konsultacyjnym
- mówił radny Paweł Winiarski, który wpólnie z radnym Grzegorzem Nowakiem poprowadził  spotkanie.
 
Podczas spotkania mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę organizowania takich spotkań, możliwości skonsultowania projektów z merytorycznymi jednostkami, a w dalszej kolejności także na dopracowanie systemu związanego z głosowaniem oraz udostępnianiem wersji elektronicznych projektów złożonych do Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, tak aby głosujący mógł zapoznać się z opisem projektu. 
 
Przypomnijmy, że w nowym rozdaniu nie ma rejonizacji i podziału projektów na dzielnice. Co ważne, umożliwiono pomysłodawcom odwołanie się od negatywnego wyniku weryfikacji wniosku. Nowa edycja Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada też, że w głosowaniu na poszczególne projekty będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Bytomia.
 
Nabór wniosków potrwa do 10 września.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.