Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 stycznia 2020, Anastazy, Wincenty, Wiktor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Rozmawiali o bezpieczeństwie ekologicznym

Rozmawiali o bezpieczeństwie ekologicznym Data publikacji: 19 czerwca 2019Zagrożeniom ekologicznym występującym w aglomeracjach, analizie uwarunkowań gospodarczych, społecznych i prawnych, poświecono wczorajszą/ 18 czerwca/ konferencję Polskiej Izby Ekologicznej.

Podczas spotkania, w którym udział wziął wiceprezydent Bytomia Waldemar Gawron, szeroko omówiono definicję bezpieczeństwa ekologicznego, a w dalszej kolejności działania podejmowane w tym zakresie m.in. przez Urząd Marszałkowski oraz Policję.

Jednym z wiodących tematów dyskusji były kwestie związane z problemem nielegalnie zwożonych odpadów, powstających dzikich wysypisk oraz nieuczciwych podmiotów, które dopuszczają się przestępstw przeciwko środowisku. Waldemar Gawron omówił doświadczenia i problemy Bytomia, który wypowiedział bezwzględną walkę z przestępczością odpadową.

Tego rodzaju spotkania pozwalają na głębsze zrozumienie problematyki ochrony środowiska. Nie do przecenienia jest też wymiana doświadczeń z zakresu działalności organów administracji publicznej. Mam nadzieję, że wspólne działania na rzecz aglomeracji śląskiej wolnej od przestępczego procederu odpadowego przyniosą oczekiwane rezultaty - mówił wiceprezydent Waldemar Gawron.

Swoje wykłady przedstawili m.in. prof. Andrzej Misiołek senator RP, Przewodniczący Senackiej Komisji Infrastruktury, Czesław Śleziak Przewodniczący Rady Polskiej Izby Ekologii, Maciej Thorz Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach oraz Piotr Trzciński szef Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

W konferencji wziął udział także Andrzej Holecki Zastępca Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska oraz liczni goście, którzy na co dzień zajmują się tematyką ochrony środowiska.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.