Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lutego 2019, Arnold, Konrad, Marceli

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Rok 2017 - miliony dotacji na projekty

Rok 2017 - miliony dotacji na projekty Data publikacji: 1 lutego 2018Dofinansowanie o wartości prawie 126 milionów zł z funduszy unijnych i 17 milionów zł z funduszy krajowych pozyskał Bytom w 2017 roku. W sumie wartość projektów opiewa na ponad 200 mln zł (przy uwzględnieniu wkładu własnego).

Najdroższym projektem jest realizowana przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Modernizacja gospodarki cieplnej dla gmin: Bytom i Radzionków - 2015 - 2020". PEC pozyskał na nią ponad 16 mln zł dofinansowania z Funduszu Spójnosci.

16,8 mln zł wart jest projekt "Usługi rozwojowe dla bytomskich przedsiębiorstw. Bytomski podmiotowy system finansowania", na który ponad 14 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego (w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji) otrzymała Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji. BARI będzie realizować jeszcze inne projekty dofinansowane przez EFS (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych). Są to: "Droga do aktywności zawodowej", "Masz pomysł - masz firmę "Kształcenie komputerowe i językowe osób pracujących z terenów rewitalizowanych". Projekty te warte są ponad 4,6 mln zł.

Odnowa zieleni w parkach miejskich dofinansowana jest z Funduszu Spójności kwotą ponad 13, 1 mln zł (projekt wart prawie 15,5 mln). Na kwotę 12 mln zł opiewają projekty "Stworzenie przyjemnych i bezpiecznych przestrzeni dla mieszkańców Rozbarku" oraz "Wdrażanie programu ograniczenia niskiej emisji przez PEC Bytom - uciepłowienie zabudowy wielorodzinnej".

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pozyskał 8 mln dofinansowania na projekt "Aktywny społecznie" (wart w sumie 9,5 mln zł), a Powiatowy Urząd Pracy będzie realizował projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Bytomiu. Jego wartość opiewa na 12,6 mln zł.

Sporo projektów realizowanych w mieście realizowanych było przy wsparciu m.in. Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony  Środowiska.

Warto też podkreślić, że o pieniądze na inwestycje ze źródeł zewnętrznych starają się podmioty niezależne od miasta. W ubiegłym roku przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych, stowarzyszeń czy parafii pozyskali w sumie ponad 22 miliony dotacji.

 


Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.