Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
09 grudnia 2019, Aneta, Leokadia, Wieslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

16 stycznia 2014

Rezerwat Segiet

Rezerwat Segiet został utworzony na mocy zarządzenia Ministra Leśnictwa z 7 kwietnia 1953r., w celu zachowania fragmentu naturalnego lasu bukowego dawnego Lasu Segieckiego położonego na Srebrnej Górze, na Garbie Tarnogórskim.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Kamieniołom Blachówka

Teren, gdzie obecnie funkcjonuje całoroczny stok narciarski Dolomity Sportowa Dolina, został oobjęty ochroną indywidualną na podstawie rozporządzenia Nr 2/95 Wojewody Katowickiego z dnia 3 stycznia 1995r. i zajmuje obszar w przybliżeniu 6 ha wyrobiska dolomitu z około 1889r., w kamieniołomie Blachówka.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Miechowicka Ostoja Leśna

Liczne zapadliska, wąwozy, kotliny i wzniesienia, a także pozostałości po dawnych szybach górniczych oraz ich ukryte przez czas i porastającą roślinność oznaczenia: nazwy szybów, kamienie graniczne, źródełka wodne..., ale przede wszystkim kojąca zieleń lasu i cisza.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Suchogórski Labirynt Skalny

Suchogórski Labirynt Skalny to obszar wyrobisk pogórniczych i grzęd skalnych, obejmujący fragment krajobrazu przyrodniczego o genezie poeksploatacyjnej na terenie Tarnowskich Gór i Bytomia.

ZOBACZ WIĘCEJ
16 stycznia 2014

Nad brzegiem Bytomki

Bytomka (największy ciek w mieście) stanowiąca prawostronny dopływ rzeki Kłodnicy przepływa na całej swej długości przez obszary o wysokim stopniu zurbanizowania i uprzemysłowienia.

ZOBACZ WIĘCEJ

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.