Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 lipca 2020, Henryk, Wlodzimierz, Brunon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z Unii Europejskiej

Sytuacja naszego miasta po raz kolejny została dostrzeżona przez UE. W ramach konkursu Wyzwanie Inteligentnych Miast Bytom otrzyma wsparcie ekspertów z miast UE, którzy pomogą nam w opracowaniu projektów w obszarach, w jakich nasze miasto musi się rozwijać w przyszłości – mówi Michał Bieda, wiceprezydent Bytomia.

Nowy tramwaj na historycznej linii

Linia tramwajowa nr 38 biegnąca ul. Piekarską i kursujący tam zabytkowy wagon to jedna z wizytówek Bytomia. Na czas epidemii ze względów sanitarnych charakterystyczny tramwaj zniknął z torów, a jego miejsce zajął nowoczesny „niskopodłogowiec”.

Bytom pierwszym miastem w Metropolii, gdzie za parkowanie zapłacisz kartą

Aż 30 proc. płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Bytomiu realizowanych jest bezgotówkowo. Bytomianie coraz chętniej korzystają z wprowadzanej stopniowo w 2020 r. w 74 bytomskich parkomatach możliwości płacenia za parkowanie kartą płatniczą

Dom Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu pokonał koronawirusa

Niemal trzy miesiące trwała walka z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Bytomiu. W tym czasie koronawirusa pokonało 74 mieszkańców domu i 21 pracowników ośrodka.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Gotowi do startu? Ruszył Bytomski Budżet Obywatelski 2020

Ponad 4,7 mln zł czeka w tegorocznej puli przeznaczonej na projekty, które zostaną wyłonione do realizacji w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków potrwa do 24 lipca.

Od 8 czerwca drzwi Urzędu Miejskiego w Bytomiu znów otwarte dla klientów

Od poniedziałku, 8 czerwca klienci Urzędu Miejskiego w Bytomiu będą mogli załatwić swoje sprawy bezpośrednio w budynkach przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35. Klienci będą przyjmowani w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.30 oraz od wtorku do piątku od godz. 7.30 do godz. 15.00.

Tarcza antykryzysowa - pracodawca, pracownik, NGO

Ulgi w podatkach, dopłata do stanowiska pracy, zmiany w rozliczaniu zadań publicznych, zasiłki opiekuńcze – w czasie epidemii z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i pracownicy.

Respiratory dla szpitala

Respiratory dla szpitala Data publikacji: 26 czerwca 2020Dwa respiratory trafiły dziś /26 czerwca/ do Szpitala Specjalistycznego nr 1. Zakup specjalistycznego sprzętu sfinansowano ze specjalnej puli budżetowej zarezerwowanej na zarządzanie kryzysowe.

Już ponad 2 mln zł na walkę z pandemią koronawirusa przekazało miasto ze specjalnej puli budżetowej zarezerwowanej na zarządzanie kryzysowe. I tak z miejskiej rezerwy zakupiono dwa respiratory Savina Select 300 wyprodukowanych przez firmę Drager. Sprzęt, który zasilił bytomski szpital kosztował prawie 134 tys. zł.

Szybka decyzja dotycząca zakupu repsiratorów zadecydowała o tym, że trafiły one do naszego szpitala już po dwóch miesiącach od zamówienia i nie był to wcale długi czas ocekiwania biorąc pod uwagę, że jest to wysokiej klasy sprzęt medyczny - mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Przypomnijmy, że w ramach walki z koronoawirusem do bytomskiego szpitala trafiły środki na zakup i instalację wideo domofonów oraz sprzęt medyczny, m.in. zestawy do wentylacji, intubacji, kardiomonitory, pulsoksymetry czy defibrylatory. Placówka została wyposażona także w niezbędne środki do dezynfekcji, środki ochrony osobistej, jak maseczki ochronne, rękawice czy kombinezony.

Podobnie jak przekazany niedawno bytomskiej lecznicy respirator zakupiony z pieniędzy zebranych podczas charytatywnej zbiórki, tak również ten zakupiony z naszego budżetu, to wysokiej jakości sprzęt medyczny niezbędny, by ratować życie. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył szpitalowi i pacjentom - mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas przekazania respiratorów.

W tegorocznym budżecie wysokość rezerwy na zarządzanie kryzysowe wynosi ponad 2,6 mln zł.

Obecnie w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest sześciu pacjentów. Od początku marca z podejrzeniem COVID-19 do bytomskiego szpitala zgłosiło się ponad 3 tysiące osób, z czego potwierdzono ponad 500 przypadków zakażenia. W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 hospitalizowano ok. 50 osób. Do dziś wyzdrowiały 22 osoby.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot. Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.