Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
08 grudnia 2019, Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dzięki oszczędnościom zwiększamy zakres przebudowy czterech dróg

Zakres przewidzianych prac w ramach przebudowy ulic Mochnackiego, Małachowskiego, Reptowskiej i Musialika zostanie zwiększony. Łącznie dodatkowe prace będą kosztować ponad 760 tysięcy zł. To efekt oszczędności związanych z realizowanymi inwestycjami drogowymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu.

Świąteczne dekoracje i iluminacje już rozbłysły

Dekoracje i iluminacje, które przypominają nam o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, mieszkańcy Bytomia już mogą podziwiać. Na Rynku pojawiła się choinka, a świetlne dekoracje widoczne są na głównych ulicach naszego miasta, jak: Strzelców Bytomskich, Wrocławskiej, Świętochłowickiej czy Chorzowskiej.

Prezydent Mariusz Wołosz zaprasza mieszkańców na spotkania

Znane są terminy kolejnych spotkań prezydenta Mariusza Wołosza z mieszkańcami Bytomia. W najbliższym czasie o problemach swoich dzielnic będą mogli porozmawiać mieszkańcy: Osiedla Ziętka, Śródmieścia, Stolarzowic, Karbia i Rozbarku.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Remont ulicy Orkana i zmiana organizacji ruchu na ul. Reptowskiej

Remont ulicy Orkana i zmiana organizacji ruchu na ul. Reptowskiej Data publikacji: 2 grudnia 2019Blisko 115 tysięcy zł kosztował remont ul. Orkana na odcinku od ul. Racławickiej do Kołłątaja w Karbiu. Remont ulicy obejmował zerwanie istniejącej nawierzchni, uzupełnienie warstwy wiążącej na około 50% jezdni, a także ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej na powierzchni ponad  780m2.

Kierowcom przypominamy również, że wciąż trwają prace związane z przebudową ul. Reptowskiej w Miechowicach. 30 listopada zakończono wykonywanie robót bitumicznych na ul. Reptowskiej od skrzyżowania z ul. Wolnego-Gruntową-Zjednoczenia do skrzyżowania z ul. Bławatkową, w związku z czym przywrócony został ruch jednokierunkowy na ul. Zjednoczenia od skrzyżowania z ul. Stolarzowicką do ul. Wolnego. Dzięki temu możliwe było również wznowienie kursowanie linii autobusowych i obsługa przystanków „Bytom Miechowice Reptowska” i „Bytom Miechowice Bławatkowa”.

Na ul. Reptowskiej w dalszym ciągu prowadzone są prace związane z wykonywaniem robót brukarskich na chodnikach i zjazdach oraz roboty wykończeniowe.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzanej organizacji ruchu.
ulica Orkana.jpg

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum MZDiM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.