Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
27 listopada 2020, Ksenia, Walerian, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Mimo pandemii utrzymujemy budżet miasta na poziomie ponad 1 mld zł

21 grudnia bytomscy radni będą debatować o projekcie budżetu Bytomia na 2021 rok. Projekt uchwały budżetowej został już przedstawiony Regionalnej Izbie Obrachunkowej, która ma wydać opinię na temat uchwały. Przedstawiamy najważniejsze założenia projektowanego budżetu Bytomia.

Rozpoczyna się przebudowa ważnego skrzyżowania w Szombierkach

Przebudowa skrzyżowania ulicy Frycza Modrzewskiego z ul. Zabrzańską to inwestycja, która ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo na drodze, ale również komfort jazdy kierowców, którzy kierują się z Bytomia w stronę Rudy Śląskiej i Zabrza – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Od 28 listopada zmiany w obostrzeniach związanych z koronawirusem

Od 28 listopada stopniowo będą znoszone obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w naszym kraju. 21 listopada rząd przedstawił plan działania na nadchodzący czas. Najważniejsze zmiany to przywrócenie działalności sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych, a także zmiana daty ferii zimowych w Polsce.

Bytomskie lokale z jedzeniem na wynos - zobacz listę

Decyzją rządu od dzisiaj, 24 października wszystkie restauracje, kluby, bary, puby, kawiarnie są zamknięte dla gości. Lokale gastronomiczne mogą jednak prowadzić sprzedaż na wynos. Zobacz, które bytomskie lokale serwują jedzenie na wynos i z dowozem.

Nowe zasady przyjmowania klientów w Urzędzie Miejskim i USC w Bytomiu

W związku z pojedynczymi przypadkami zakażeń koronawirusem wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz kwarantanną części personelu, od 21 października nastąpią zmiany organizacji pracy w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, zaś od 26 października w USC.

BO Bytom - mieszkańcy wybrali

27 projektów, 30 tysięcy głosów oddanych przez prawie 18 tysięcy osób i aż 15 inicjatyw wybranych przez bytomian do realizacji. Znamy wyniki tegorocznego Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa?

Wróciłeś z zagranicy i podejrzewasz u siebie koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą, u której podejrzewasz zakażenie? Natychmiast skontaktuj się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu. Do czasu otrzymania pomocy odizoluj się od innych ludzi.

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Remont kąpieliska odkrytego w Parku Kachla

Remont kąpieliska odkrytego w Parku Kachla Data publikacji: 10 listopada 2020Blisko milion złotych będzie kosztować remont misy basenu dla pływających na kąpielisku odkrytym przy ulicy Wrocławskiej. W przyszłym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionej pływalni.

W maju tego roku została wyremontowana misa basenu dla niepływających, a w poprzednim tygodniu podpisano umowę dotyczącą gruntownej modernizacji basenu dla pływających. Zakres prac obejmuje między innymi usunięcie płytek z całości basenu, wykonanie nowej instalacji zasilającej wodę, nowych odpływów, jak również pokrycie ścian, dna i korony niecki powłoką polimocznikową w kolorze niebieskim, która zapewnia skuteczną hydroizolację. Wyremontowany zostanie także brodzik dla dzieci.

Prace będą przebiegać w dwóch etapach. Najpierw zostaną usunięte płytki oraz zostanie wykonana instalacja wodna. W pierwszym etapie modernizacja ma zakończyć się do 31 grudnia 2020 roku. Drugi etap, który obejmuje m.in. pokrycie niecki polimocznikiem, ma być zrealizowany do 31 maja 2021 roku. Prace będą trwały wiosną, bo położenie powłoki polimocznikowej wymaga wyższych temperatur.

- To pierwszy tak gruntowny remont basenu dla pływających od wielu lat. Latem 2021 roku mieszkańcy będą mogli już pływać w odnowionym basenie – mówi Zbigniew Bryjak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.

Koszt modernizacji wyniesie 976 tys. 620 zł a środki pochodzą z budżetu miasta.
 

Galeria zdjęć:Autor: LB
Zdjęcia: UM Bytom/Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.