Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
05 sierpinia 2020, Oswald, Emil, Maria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Opłaty można uregulować przez internet!

Uwaga mieszkańcy! Opłatę komunikacyjną, przekształceniową, za wieczyste użytkowanie, a także podatki od środków transportowych czy nieruchomości można zapłacić przez internet bez dodatkowych opłat i prowizji. Więcej TUTAJ

Reich-cK się rozbudowuje

Reich-cK się rozbudowuje Data publikacji: 9 stycznia 2020Najpierw rozbudowa, później nowi pracownicy - produkująca elementy do generatorów prądu firma Reich-cK z Bytomia powiększa halę, bo zapotrzebowanie na jej produkty są coraz większe. Inwestycja uwzględnia troskę o ekologię.

Wpisując się działania miasta, zmierzające do ograniczenia niskiej emisji, postanowiliśmy zainwestować w ogrzewanie geotermalne - mówi dr Marcin Tyslik z Reich-cK. Ciepło pobierane będzie z wnętrza ziemi. Dodatkowo nowa hala przygotowana będzie również do montażu paneli fotowoltaicznych. 

Dotychczasowa hala Reich-cK ma 1200 m2, będzie powiększona o kolejne 1800 m2. Prace mają zakończyć się we wrześniu, wówczas ogłoszony zostanie nabór na nowe stanowiska pracy. Większe powierzchnie to dla firmy także większa możliwość szybkiego dotarcia do klienta. Bezpośrednio z Bytomia produkty wysyłane będą do kontrahentów m.in. w Stanach Zjednoczonych (na razie wszystkie produkowane w Bytomiu elementy wysyłane są do centrali w Niemczech, a stamtąd do klientów).

Reich-cK specjalizuje się w wytwarzaniu elementów gumowych i gumowo-metalowych oraz innych specjalistycznych produktów z elastomerów, które mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. 90% produkcji stanowią wysokoelastyczne sprzęgła przemysłowe. Jednym z wielu zastosowań tych sprzęgieł są betoniarki Mercedesa i MAN. Znajdują się one również w lokomotywach spalinowych czy generatorach prądu wykorzystywanych w szpitalach i serwerowniach, sprzęcie górniczym stosowanym od Alaski po RPA i Australię.

Firma działa w Bytomiu od 2007 roku. W 2013 roku przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Leśnej, blisko autostrady A1.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: UM w Bytomiu, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.