Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
12 sierpinia 2020, Klara, Lech, Julian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy
Dzieci i Uczniowie
bytomskich szkół i przedszkoli

Razem możemy więcej

Razem możemy więcej Data publikacji: 5 marca 2019O rozszerzaniu i wzbogacaniu metodyki oraz warsztatu pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych rozmawiano podczas wczorajszego spotkania /4 marca/ wiceprezydenta Adama Frasa z międzynarodową delegacją z pięciu europejskich państw.

Delegacja przybyła do Bytomia w ramach projektu Erasmus + realizowanego przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 40 we współpracy z placówkami ze Słowenii, Turcji, Chorwacji, Portugalii i Włoch. Dwuletnia współpraca pod hasłem: I.D.E.A Together we can! skoncentrowana jest wokół zagadnień związanych z pracą z uczniem niepełnosprawnym.

Podczas wczorajszego spotkania w ratuszu rozmawiano m.in. o zadaniach, jakie wytyczyli sobie w tym programie wszyscy uczestnicy. Wśród wyznaczonych celów znalazło się: podnoszenie kompetencji uczniów z trudnościami w uczeniu się, pomoc w rozwijaniu ich umiejętności społecznych oraz usprawnianiu ich procesów przyswajania wiedzy. 27-osobowa delegacja gościć będzie w Polsce do piątku, 8 marca.

Warto wspomnieć, że w czasie pobytu w Polsce goście odwiedzą m. in. Kraków, Cieszyn oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Projekt współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Szkolnymi koordynatorkami projektu są nauczycielki SPS nr 40 Patrycja Pytlik i Agata Herman – Kozicka.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom, fot. H. Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.