Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2020, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wstrzymano użytkowanie obiektów po byłym zakładzie Jopek

PINB na wniosek prezydenta miasta wydał postanowienie o natychmiastowym wstrzymaniu użytkowania obiektów na terenie posesji przy ul. Łokietka 10, gdzie w październiku 2019 roku wybuchł pożar tekstyliów. Powodem wydania ww. postanowienia jest użytkowanie obiektu niezgodnie z przeznaczeniem i nielegalne składowanie odpadów.

Punkt zbiórki odpadów na nowych zasadach

Punkt zbiórki odpadów na nowych zasadach Data publikacji: 10 września 2019Wygodniejsze godziny otwarcia i czytelniejsze zasady oddawania odpadów, to najważniejsze zmiany, jakie wprowadzono w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Jana Pawła II 10, którym od dziś /10 września/ administruje Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

Stały Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to usługa, z której mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Bytomia, którzy wnoszą do gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zanim wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu PSZOKA zdarzały się sytuacje, kiedy zainteresowani przekazaniem odpadów w wyznaczone miejsce odprawiani byli z kwitkiem ze względu na brak miejsca w kontenerach lub zastawali zamknięte drzwi. Zdecydowaliśmy się wprowadzić udogodnienia związane m.in. z otwarciem punktu - mówi Przemysław Juroszek, naczelnik Wydziału Komunalnego UM w Bytomiu.

Do ustawionych tam kontenerów bytomianie mogą przynosić m.in.  stare meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, przeterminowane leki i chemikalia, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony oraz zużyte baterie i akumulatory. Do punktu można też przywozić posortowane odpady typy papier, szkło lub zbierane łącznie metal, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe.

Ważne jest, żeby dostarczone odpady były dobrze posegregowane, właściwie zabezpieczone i wolne od zanieczyszczeń. Trzeba też pamiętać o tym, że pracownik PSZOK każdorazowo weryfikuje dane osoby, która przywozi odpady, dlatego niezbędne jest wypełnienie specjalnego formularza, aby uniknąć podrzucania odpadów przez nieuprawnione osoby - mówi Przemysław Juroszek.

Zanim wybierzemy się do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych warto zapoznać się ze szczegółowym regulaminem,  który jasno określa jakie odpady nie są przyjmowane. I tak PSZOK nie przyjmuje odpadów zawierających azbest, części samochodowych tj. zderzaków, reflektorów, szyb samochodowych, odpadów w ilościach wskazujących na to, że pochodzą z działalności gospodarczej – odpadów w ilościach masowych. Pracownik PSZOK może też nie przyjąć odpadów jeśli stwierdzi, że są one w nieszczelnych, cieknących opakowaniach.

Godziny otwarcia:


- poniedziałek: nieczynne;
- wtorek – piątek: 14.00 – 18.00;
- sobota: 9.00 – 13.00;
- niedziela: nieczynne.

W godzinach otwarcia PSZOK czynny jest nr. tel.: 668 645 417. Więcej informacji dotyczących PSZOK można uzyskać pod numerem telefonu: 32/ 28 36 317; 32/ 28 36 318; 32/ 28 36 319 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bytomiu) oraz dodatkowo pod numerem telefonu 32/ 39 67 132 (w godzinach pracy BPK Sp. z o.o.).

Mapka dojazdu

Regulamin PSZOK

Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.