Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 czerwca 2019, Albert, Laura, Adolf

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Puchar Europy dla bytomskiego karateki

Puchar Europy dla bytomskiego karateki Data publikacji: 11 czerwca 2018Kolejny rewelacyjny start zanotował reprezentant MUKS Ippon Bytom – Michał Sowa. Tym razem nasz karateka podczas VIII Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate w Gdańsku i Sopocie wywalczył Puchar Europy, pokonując dawnych mistrzów świata z Litwy i Ukrainy.

Turniej od początku był pełen niespodzianek, jednak bytomianin pewnie wygrał walki eliminacyjne zostawiając w pokonanym polu między innymi byłego mistrza świata Mantasa Cibulskisa z Litwy. O awansie do finałowego pojedynku decydowała runda kata (układy formalne), w której Michał Sowa wypadł bardzo dobrze i razem z wielokrotnym mistrzem świata juniorów i młodzieżowców – a w tym roku debiutujący w kategorii seniorów - Yevhenem Buzinskiym z Ukrainy awansował do finałowego pojedynku.

W finale  reprezentant Ukrainy dwukrotnie wychodził na prowadzenie i dwukrotnie Michał odrabiał straty. Ostatecznie po 3 rundach był remis i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej lepiej zaprezentował się bytomianin i to ostatecznie bytomski karateka cieszył się ze zdobytego Pucharu Europy.

Zawsze, kiedy jadę na zawody, nawet kiedy nie jestem faworytem, a inni zawodnicy wydają się ode mnie zdecydowanie lepsi, wierzę w to, że wygram – mówił po zawodach Michał Sowa. W tegorocznym Pucharze Europy konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, było dużo niespodzianek, przez całe zawody nie miałem ani jednej łatwej walki i dlatego to zwycięstwo smakuje jeszcze bardziej, a radość jest jeszcze większa – dodał bytomski karateka.

Z kolei na XVIII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 wystartowała 16-osobowa reprezentacja MUKS Bytom. Wśród naszych zawodników najlepiej spisali się w kategorii kata drużynowego chłopców (Adriano Antoniewicz, Dawid Janta i Kacper Pogoda) oraz w enbu (Magdalena Różyło i Czarek Palimąka), którzy wywalczyli srebrne medale.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MUKS Ippon Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.