Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 stycznia 2020, Felicja, Rafal, Tymoteusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwa nabór wniosków PONE

Od 5 sierpnia trwa nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców węglowych oraz montażu odnawialnych źródeł energii na rok 2019/2020 w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Bytom.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Przyłapani na gorącym uczynku

Przyłapani na gorącym uczynku Data publikacji: 13 maja 2019Służby miejskie po raz kolejny podjęły szybką interwencję, zatrzymując dzisiaj na gorącym uczynku kierowcę samochodu ciężarowego wyrzucającego odpady. O sprawie natychmiast bytomscy strażnicy powiadomili Policję, która już podjęła czynności mające na celu jej wyjaśnienie – mówi zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron.

Dzisiaj, 13 maja około południa strażnicy miejscy podczas kontroli rejonu ul. Strzelców Bytomskich w Bytomiu-Suchej Górze zauważyli pojazd ciężarowy, który wysypywał odpady na jednej z posesji. Kierowca samochodu ciężarowego nie spodziewał się natychmiastowej akcji bytomskich strażników, którzy zatrzymali go na gorącym uczynku. Na miejsce przybyli również policjanci, pracownicy Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz zastępca prezydenta Bytomia, Waldemar Gawron.

Podczas kontroli okazało się, że samochód nie był oznakowany, a kierowca nie posiadał żadnych dokumentów zezwalających na przewóz odpadów. Warto podkreślić, że w trakcie sprawdzania pierwszego pojazdu, na miejsce przyjechał kolejny samochód, również z zamiarem wyrzucenia odpadów – mówi Maciej Koźmiński z Wydziału Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Będący na miejscu policjanci zatrzymali obydwa samochody i kierowców do wyjaśnienia sprawy. Na razie wiadomo, że samochód przewoził takie odpady jak: gruz budowlany, plastik, ceramikę oraz papę. Jak podkreślają urzędnicy z Wydziału Inżynierii Środowiska na miejscu, gdzie znaleziono odpady, odkryto również podkłady kolejowe, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska.

Jesteśmy zdeterminowani w walce z nielegalnym odpadami. W tej walce nasze służby są coraz skuteczniejsze. Dowodem na to jest dzisiejsza akcja, dzięki której załapaliśmy na gorącym uczynku jednego kierowcę, a drugiemu udaremniliśmy wyrzucenie odpadów – podkreśla Waldemar Gawron.

Warto podkreślić, że teren, gdzie ujawniono odpady leży tuż obok „Obszaru Natura 2000”, a więc o szczególnych wartościach przyrodniczych i krajoznawczych.

O sytuacji został także powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Grzegorz Goik

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.